Виборці Греції, що проголосували за ліворадикальну партію «Сіріза», вирішили розірвати з минулим, але інвестори наголошують: минуле дуже скоро повернеться знов. Про це пишуть аналітики видання The Economist.
Як відомо, лідер «Сірізи» Алексіс Ципрас заявив, що «Греція залишає позаду катастрофічну жорсткість, страхи та автократію, п’ять років приниження та болі» (мається на увазі завершення політики жорсткої економії, яка проводилася колишнім урядом під тиском Брюсселя). За словами Ципраса, «трійка кредиторів» теж залишиться у минулому.
Проте, пише експерт The Economist, «трійка (Євросоюз, Європейський центральний банк та Міжнародний валютний фонд) все ще поряд».
За його словами, після того, як у кінці лютого припиниться строк дії програми економії, країні знадобиться нове кредитування. Тож, зазначає автор, грецькі банки залежні від ЄЦБ. а значить, у трійки міжнародних кредиторів є дійсно сильні карти в рукаві.
На думку автора, буде дуже складно досягти компромісу щодо внутрішньої політики, яку хоче впроваджувати «Сіріза».
Європа, за даними The Economist, пропонує Греції близько 11 млрд євро.
«Але «Сіріза» вважає, що зможе впоратися самостійно», – пише автор.
«Сумнівно, що ЄС повірить їхнім розрахункам», – додає він.
Разом з тим, якщо «Сіріза» відмовиться від власних розрахунків, то зрадить 36% виборців, які голосували за партію, сподіваючись на розрив з минулим. Ба навіть якщо розрахунки «Сіріза» виявляться правильними, «цього вистачить ненадовго» – в короткостроковій перспективі країну знов чекає дефіцит, зазначає видання.
Нагадаємо, на парламентських виборах у Греції впевнено перемагає ліворадикальна партія "Сіріза" з результатом у 36% голосів.
Передбачається, що перемога "Сіріза" з 40-річним Алексісом Ципрасом на чолі може стати поворотним моментом у відносинах Греції з ЄС.
У результаті умови отримання грецьким урядом міжнародної фінансової допомоги можуть змінитися.