На сьомий тиждень українських антиурядових протестів людей на Майдані Незалежності значно поменшало. Стверджують, що це через свята, але втома і відчуття марності, на думку The Economist, безсумнівно також одна з причин.
«Якщо описувати таким чином, то ситуація видається доволі похмурою. Але якщо походити місцем протесту, то ви швидко нагадаєте, як захопливо, чарівно і так само важко все це. Незалежно від того, яким буде результат, ця подія позначилася на житті тисяч людей і змінила українське громадянське суспільство», – пише The Economist.
Хоча, як зазначає видання, енергія протестувальників знизу не доповнюється тою ж силою нагорі. «Цей низовий вибух креативу, енергії, взаємодії та просто організаційного ноу-хау, здається, не має відповідника нагорі. Політична опозиція не має єдиного лідера і чіткої стратегії. Після невдалої спроби, як і передбачалося, скинути уряд через вотум недовіри 3 грудня, вона (опозиція – ред.) не дала ніякої надійної вказівки про те, яким чином може бути досягнути її мети забезпечення дострокових виборів. Часом навіть не зрозуміло, чи дійсно це мета», – пише видання.
Нещодавно лідери опозиції підкреслювали необхідність контакту із російськомовними регіонами України, але, як зауважує видання, що вони насправді роблять у цьому напрямку поки незрозуміло. «Застосування менш євроідеалістичного меседжа безсумнівно було б початком. Відвідування регіону може також допомогти», – вважає The Economist.
«На сьогодні становище Януковича, здається, більше не в небезпеці. Але дуже важко собі уявити, що вся ця дивовижна картина може закінчитися плачем. Доля цього руху, який захопив Україну зненацька на початку, є ані трохи більш передбачуваною, ніж це було в листопаді», стверджує видання.