The Economist: До 2050-го Нігерія випередить США за кількістю населення

7 Січня 2019, 11:00

Населення Нігерії 2019 ріку може сягнути 200 мільйонів людей, що допоможе їй рухатися в напрямку випередження США за кількістю населення і стати третьою найбільшою країною світу після Китаю та Індії. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

«Певно, 2019-го саме в таких велелюдних нетрях і народиться дитя, яке ознаменує для Нігерії дві важливі віхи. По-перше, то буде 200-мільйонний громадянин країни. Його народження допоможе їй рухатися в напрямку випередження США за кількістю населення (найімовірніше, це відбудеться до 2050 року) і стати третьою найбільшою країною світу після Китаю та Індії. За даними фахівців ООН, населення Нігерії зростатиме із шаленою швидкістю та сягне майже 800 млн до 2100-го — крайній термін статистичних моделей. По-друге, ця дитина може стати 100-мільйонним містянином, а тоді коефіцієнт урбанізації Нігерії перевалить за 50%», — йдеться в матеріалі.

 

Водночас видання зауважує, що взагалі-то до обох прогнозів слід ставитися скептично, адже ніхто точно не знає, скільки осіб сьогодні мешкає в Нігерії — похибка може коливатися в межах кількох мільйонів. Оцінки теперішнього населення країни засновані на переписі, що проводився 2006 року, і цифри в ньому, найімовірніше, перебільшені з політичних міркувань. Та навіть якщо дані неточні, тенденція до зростання очевидна. За Нігерією потягнуться й інші країни Африки.

 

«За прогнозом ООН, до 2050-го населення континенту подвоїться з нинішніх 1,2 млрд до 2,5 млрд, а до 2100 року зросте ще майже вдвічі — до 4,5 млрд. Із 2018-го по 2035 рік до 30 міст світу, що найшвидше зростають, увійде 21 африканське, де наразі мешкає близько 40% населення. За цей період багато з тих міст розшириться більше ніж удвічі», — пише The Economist.    

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у…», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.