The Economist: Дедалі більше країн прагнуть оминути конвенції ООН щодо обігу наркотиків

30 Грудня 2015, 16:40

Наступного року представники багатьох країн зберуться у Нью-Йорку на першу після 1998 року сесію ГА ООН із приводу наркотиків, проте це зібрання виявиться не менш марним, ніж попереднє. Про це пише редактор відділу Британії The Economist Том Вейнрайт.

"2016-го представники багатьох країн знову зберуться у Нью-Йорку на сесію ГА ООН із приводу наркотиків, першу після 1998 року. Тон буде реалістичніший: дедалі більше країн (хоча їх досі меншість) відкрито кидає виклик провальній системі заборон. І все-таки це зібрання виявиться не менш марним, ніж попереднє", – йдеться в матеріалі.

За словами Вейнрайта, країни, які прагнуть мати зваженішу наркополітику – від марихуани для відпочинку до героїну за рецептом, – дедалі більше приділятимуть уваги не зміні конвенцій ООН, а пошукові способів оминати їх.

"Майбутнє виявиться якимось легальним Диким Заходом, де країни почасти дотримуватимуться конвенцій про заборону й водночас запроваджуватимуть політику, яка ними нехтує. Остання сесія ГА ООН пройшла під знаком заперечення, а нова, 2016 року, буде позначена лицемірством", – зазначає він.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»