The Economist: Через 15 років роботи замінять працівників роздрібної торгівлі

8 Січня 2018, 13:40

Водії вантажівок поступляться машинам десь у межах найближчого десятиліття, а працівникам роздрібної торгівлі залишилося близько 15 років. А через тридцять машини вже писатимуть бестселери. Про це пише британський тижневик The Economist.

Зазначається, що інших знакових звершень буде досягнуто раніше. Дослідники вважають, що машина зможе виграти Світовий турнір із покеру протягом трьох найближчих років та ще через п’ять років роботи вмітимуть краще за людей складати випрану білизну (машинам зазвичай важче впоратися з фізичними завданнями, ніж з абстрактними, інтелектуальними).

«Принаймні такі середні передбачення. Найприкметнішим результатом опитування став великий розкид прогнозованих величин у відповідях респондентів. Найбільші фанатики ШІ (Штучний інтелект – Ред.) вважають, що машини цілком посунуть людей уже десь у середині століття, а найбільші песимісти (чи оптимісти) переконані, що це станеться не раніше ніж через 200 й більше років. Поділ був значною мірою географічним. Дослідники з Америки виявилися найконсервативнішими в прогнозах, передбачаючи, що повна автоматизація настане хіба що через 169 років. Їхні колеги з Азії відвели на це лише 104», – йдеться в матеріалі.

Детальніше читайте в щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2018»