В основі звинувачень, висунутих Єврокомісією проти Google, лежить невдоволення тим, що розвиток європейського інтернет-бізнесу контролюють американські компанії. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
Видання нагадує, що за день до обвинувачення, висунутого Єврокомісією, єврокомісар з питань цифрових технологій Гюнтер Еттінгер виступив з промовою, стверджуючи, що необхідно «замінити сьогоднішні пошукові, операційні системи і соціальні мережі».
«У Європі Google обробляє понад 90% веб-пошуків, що робить його привабливим для багатьох рекламодавців. Питання полягає в тому, чи завдає компанія шкоди споживачам, через своє домінування унеможливлюючи їх доступ до конкурентних компаній та спрямовуючи до власних, таких як Google Shopping. На відміну від попереднього єврокомісара конкуренції Хоакіна Альмунії, новий – Маргрете Вестагер – вважає, що так і є», – пише The Economist.
У публікації зазначають, що замість переговорів із Google та встановлення принципів, за якими він формує пошуковиі списки, Вестагер планує запровадити загальні принципи конкуренції, яких компанія мала б дотримуватися.
Разом з тим, на думку The Economist, справа ЄК проти Google має певний політичний підтекст. Зокрема, цитуючи Еттінгера, видання зазначає, що ЄС стурбований тим, що розвиток електронного бізнесу Європи залежить від американських компаній.
«Це занепокоєння цілком зрозуміле. Але замість того, щоб приборкувати американські фірми, європейські політики повинні зосередитися на з’ясуванні того, що саме стримує розвиток найбільш перспективних платформ старого світу: відсутність єдиного цифрового ринку», – стверджують автори публікації, додавши, що для налаштування загальноєвропейських операцій інтернет-компанії повинні подолати численні бюрократичні процедури, в основі яких лежать податкові правила, трудове законодавство кожної окремої країни. На противагу ЄС, для американських компаній система є набагато простішою.
«Якщо Європа хоче досягти рівня Америки в створенні нових технологічних платформ, вона повинна визнавати важливість цього», – резюмує видання.
Як повідомлялося, у Франції готують законопроект, який дозволить національному телекомунікаційному регулятору країни контролювати систему, за якою пошукова система Google формує рейтинг сайтів.
Нагадаємо, раніше в бік Google вже звучали звинувачення щодо того, що компанія зловживає своєю владою на ринку.
Читайте також: Українці найчастіше шукали в Google Януковича, Порошенка й Кончіту Вурст.