«На рішення повернути фірми між іншим вплинули політичні настрої, втім, основними чинниками все ж були економічні. По-перше, виробництво стає дедалі більш автоматизованим, а тому витрати на робочу силу зменшуються. По-друге, для підприємств, які все ще мають армію людей, ці витрати в раніше бідних країнах значно зросли. Зарплати робітникам в Китаї щорічно зростають на 20%, що перевищує зростання продуктивності. Цьому сприяє і укріплення китайської валюти», – пише видання.
«Кількість фірм, які на сьогодні вже повернули назад своє виробництво до Америки, наразі не досягає 100. Але без сумнівів їх кількість повільно збільшується. Приклади таких фірм варіюються від маленької ET Water Systems до величезної General Electric, яка торік з Китаю в Кентуккі повернула підприємства з виробництва пральних машин, холодильників та обігрівачів. Увага спостерігачів впала також і на компанію Google, яка оголосила, що вироблятиме свій медіа-плеєр Nexus Q в Сан-Хосе (Каліфорнія).
Опитування американських компаній-виробників Бостонською консалтинговою групою (BCG) в квітні 2012-го виявило, що 37% компаній зі щорічним обсягом продажів понад $ 1 млрд планують або активно розглядають питання перенесення свого виробництва з Китаю до Америки. Серед дуже великих фірм з обсягами продажів понад $ 10 млрд на такий крок готові піти 48% компаній», – йдеться у статті.