Росія може здійснити нову кібератаку на енергомережу України вже в грудні. Про це пише видання The Atlantic.
Зазначається, що перед святами, експерти з безпеки та дипломати уважно спостерігають за роботою енергокомпаній України та команд, які базуються в Росії та підозрюються в скоєнні нападів.
"Вже є свідчення того, що може готуватись нова атака", – йдеться в статті.
Роберт Лі, засновник та керівник компанії з промислової кібербезпеки Dragos зазначає, що останніми тижнями він бачить незвичне зростання діяльності в Україні тієї ж групи осіб, які провели напад 2016 року.
"За нашими оцінками, було б повністю раціонально очікувати проведення атаки цього місяця", – повідомляє він.
У виданні наголошують, що відповідна активність може бути розвідкою, підготовкою до наступної операції, або спробою налякати загрозою хакерської атаки.
"Нападники можуть провести атаку, якщо вони переконані, що це принесе їм користь і, що ризик того, що їх спіймають є достатньо низьким", – заявив Майкл Ассант з SANS Institute, який займався дослідженням кібернападу 2015 року.
Вивчаючи ситуацію в Україні протягом цих місяців, експерти зазначають, що особливо непокоїть можливість широкого розповсюдження атаки, або можливість того, що вона триватиме більше ніж один день.
Як повідомляється, останні два роки поспіль в грудні Україна потерпала від кібернападів. У 2015 році хакери захопили контроль над оператором енергомережі і на декілька годин відключили електроенергію для 225 тисяч споживачів. У 2016 році в середині грудня хакери запустили вірус, який без допомоги людини в реальному часі зміг зірвати роботу Київської станції енергопостачання і спричинив відключення, які тривали в столиці декілька годин.
- Читайте також: Bad Rabbit. Що відомо про новий комп'ютерний вірус
Нагадаємо, 24 жовтня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації повідомила про початок нової хвилі кібератак на інформаційні ресурси України. Цього дня про кібератаку заявили столичний метрополітен та аеропорт в Одесі. Крім того, деякі ЗМІ повідомляли, що на Мінінфраструктури була здійснена кібератака. У самому ж міністерстві заявили, що вживають заходів з підвищення інформаційної безпеки у зв'язку із зростанням кіберзагрози.
Згодом Служба безпеки України заблокувала подальше розповсюдження комп'ютерного вірусу в ході масштабної хакерської атаки.