TG: Візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню таки відбудеться

1 Серпня 2022, 22:15

На тлі все більш ворожих погроз з боку Китаю ЗМІ повідомляють, що Ненсі Пелосі таки здійснить свій візит до Тайваню, незважаючи на зусилля адміністрації Байдена по його скасуванню, – The Guardian

 

Тінгтін Лю, кореспондент із закордонних справ тайванського каналу новин TVBS, повідомила, що джерела повідомили їй, що Пелосі прибуде до столиці Тайбей у вівторок ввечері. CNN також повідомило, що очікується, що візит продовжиться, посилаючись на високопоставленого урядовця Тайваню та чиновника США.

 

Уряд Тайваню публічно не прокоментував цю інформацію.

 

Якщо Пелосі включить Тайвань у свій тур по Азії, це буде перший візит спікера Палати представників США за чверть століття. Пекін, який вважає самоврядний острів своєю провінцією, чітко дав зрозуміти, що сприйме такий крок як неприйнятну провокацію.

 

У понеділок Китай посилив своє попередження, заявивши, що його військові «не будуть сидіти склавши руки», якщо візит відбудеться.

 

Представник США сказав CNN, що враховуючи це застереження, Пентагон «працював цілодобово», щоб стежити за будь-якими переміщеннями Китаю в регіоні.

 

Потенційний візит Пелосі в період загострення напруженості у відносинах з Китаєм є важким питанням як для США, так і для Китаю. Як спікер Палати представників, вона є третьою в черзі на президентство після Джо Байдена та віце-президента Камали Гарріс.

 

З точки зору Китаю, візит законодавця, який так тісно пов’язаний конституційно з президентством, посилює правопорушення. Прес-секретар Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що через статус Пелосі як «посадовця № 3 в уряді США» візит до Тайваню «буде мати кричущий політичний вплив».

 

Потенційна тайванська частина турне Пелосі ще не включена в її публічний графік. Якщо вона продовжить свій візит, це буде перший візит для спікера Палати представників США з тих пір, як Ньют Гінгріч відвідав острів 1997 року. Пекін протестував проти поїздки, але зрештою проковтнув своє роздратування.

 

Офіційно під час цієї поїздки Пелосі відвідає лише Сінгапур, Малайзію, Південну Корею та Японію. Але Майкл МакКол, республіканець від Техасу та старший член комітету із закордонних справ Палати представників, і демократ Анна Ешо минулого тижня повідомили американським ЗМІ, що Пелосі запросила їх на Тайвань. Обидва відхилені через конфлікт розкладу.

 

Поїздка Пелосі відбувається в період надзвичайної геополітичної невизначеності в регіоні. У понеділок вона та делегація Конгресу з шести членів провели переговори з прем’єр-міністром Сінгапуру Лі Сянь Луном. Згідно з офіційною заявою офісу Лі, сінгапурський лідер «підкреслив важливість стабільних американо-китайських відносин для регіонального миру та безпеки».

 

Напередодні 95-ої річниці заснування Народно-визвольної армії Китаю у понеділок, китайські військові провели «навчання з бойової стрільби» поблизу островів Пінтань біля провінції Фуцзянь на Півдні, повідомляло офіційне інформаційне агентство Сіньхуа в суботу. Адміністрація морської безпеки попередила кораблі уникати цього району.

 

Після того, як два тижні тому з’явилися повідомлення про можливу поїздку Пелосі до Тайваню, державні ЗМІ Пекіна посилили свою критику політики США щодо Тайваню. В останні кілька днів китайські дипломати також повторили позицію Китаю, повторивши «принцип одного Китаю», яким керується Пекін, у соціальних мережах.

 

Джордж Інь, видатний співробітник Центру вивчення Китаю Національного тайванського університету в Тайбеї, сказав, що США зіткнулися зі стратегічною дилемою, коли справа дійшла до стабілізації Тайванської протоки.

 

«З одного боку, США повинні продемонструвати свою підтримку Тайваню, особливо тому, що Китай часто зображує США як паперового тигра, який не має рішучості прийти на допомогу Тайваню», — сказав Інь.

 

«З іншого боку, США повинні запевнити Китай, що він досі дотримується принципу «єдиного Китаю». Очікуваний візит Пелосі показує, наскільки важко досягти хорошого стратегічного балансу».

Позначки: