.jpg)
Приймальна комісія. Перед реєстрацією абітурієнт повинен дізнатися у виші правильний перелік дисциплін, необхідних для вступу на обраний факультет і спеціальність.
.jpg)
Реєстрація. З 1 листопада до 20 лютого поточного року, для учнів – у школі, для випускників минулих років – в єдиних пунктах реєстрації, які є у кожному місті. Цього року реєстрацію було продовжено до 1 березня.

Предмети. На тестування виносяться 11 предметів: українська мова та література(обов’язково), зарубіжна література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, хімія, фізика, географія, основи економіки й основи математики. Абітурієнт може вибрати не більше трьох предметів.
.jpg)
Дата. Зовнішнє незалежне тестування випускників проводитиметься 22 квітня.
.jpg)
Центр. Відповідальність за підготовку та проведення тестування несе Український центр оцінювання якості освіти. З осені Центр вийде з підпорядкування Міносвіти і працюватиме виключно під громадським контролем. Центр має дев’ять регіональних представництв: у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Івано-Франківську, Києві, Львові, Одесі, Сімферополі та Харкові.

Документи. З собою обов’язково треба взяти запрошення учасника тестування, паспорт або свідоцтво про народження, довідку зі своєю фотографією, завірену печаткою та підписом директора школи, в якій навчається учасник тестування. Випускники попередніх років повинні додати до перелічених документів атестат про загальну середню освіту, а учні ПТУ та вишів І-ІІ рівня акредитації – довідку з місця навчання про закінчення учбового закладу.
.jpg)
Підготовка. За годину до початку тестування, о 10-й ранку, директор школи та інспектори отримають матеріали тестування у спеціальних пластикових пакетах і перевірять аудиторії. За півгодини до початку школярів запросять до аудиторії за списком та порядковими номерами. Столи в аудиторіях також будуть пронумеровані, відтак кожен абітурієнт повинен зайняти відповідне місце згідно номеру.
.jpg)
Процедура. Тестування почнеться рівно об 11-й і триватиме дві години 15 хвилин. Після п’ятнадцяти хвилинного інструктажу учасники отримають свої завдання. Помітивши порушення правил тестування, учень може того ж дня звернутися до апеляційної комісії, адресу якої зазначено у запрошенні. Можна оскаржити і результати, в тому числі викликані помилками в самих тестах.

Правила. Учасники тестування повинні дотримуватися правил поведінки, за порушення яких результати тестування можуть бути анульовані. Під час тестування заборонено мінятися місцями, розмовляти одне з одним, користуватися книгами, мобільними телефонами, пейджерами, пити, їсти та виходити з аудиторії.
.jpg)
Результати тестування оголошуються 12 липня. Абітурієнт отримує Сертифікат.
.jpg)
Вступ у виш. За результатами тестування, що будуть оголошені 12 липня, учасники отримають Сертифікат про проходження зовнішнього оцінювання, який зобов’язані приймати всі виші. Сертифікат необхідно подати у виш. Приймальна комісія буде проводити конкурс, враховуючи оцінки з сертифікатів. Особливості конкурсів можуть залежати від конкретного вишу, тому про них необхідно дізнаватись у приймальних комісіях завчасно.

Статистика. Для проходження тестування у цьому році вже зареєструвалися 522 тис. абітурієнтів. Учні, які з поважних причин не могли взяти участь у тестуванні, зможуть це зробити на додатковій сесії, дату якої ще не визначено.

Сайт. Додаткову інформацію про зовнішнє незалежне тестування можна отримати на
сайті http://testportal.com.ua чи за телефоном гарячої лінії 8-800-502-43-30.
Зовнішнє незалежне тестування випускників дає шанс зробити процес випуску зі школи та вступу у виш максимально прозорим, тобто зменшити хабарництво і корупцію в системі освіти. Тестування запроваджувалося в Україні поетапно з 2005 року ще за урядування соціаліста Станіслава Ніколаєнка. Призначений у грудні 2007 року міністром освіти й науки Іван Вакарчук продовжив реформи. У 2007 році на основі тестування вступали до вишу випускники лише з Києва, Харкова та Львова, що стало своєрідною «революцією» у системі освіти. У цьому році зовнішнє незалежне тестування стало вже єдиним способом вступу до вишу. І експерти стверджують, що цей експеримент сприяв зменшенню
корупції при вступі до вишів. Введення іспитів у формі тестувань є вимогою Болонського процесу до якого Україна приєдналася у 2005 році та ще одним кроком до побудови сучаснішого та модернішого суспільства. Нинішнє тестування випускників стане своєрідною перевіркою на те, чи здатна демократична коаліція втілювати в життя масштабні реформи.[493]