“Терпіти більше не можна”. На Майдані розпочалася акція після рішень ЦВК

2 Липня 2019, 20:48

У Києві на Майдані Незалежності у вівторок ввечері, 2 липня, розпочалась акція під назвою "Терпіти більше не можна" після рішень Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидатами в народні депутати на вибори в Раду колишнього голови Адміністрації президента за часів Віктора Януковича Андрія Клюєва і проросійського блогера Анатолія Шарія. Про це повідомляє кореспондент Тижня з місця подій.

 

Зазначається, що на мітинг під стелою Незалежності зібралося близько 300 людей. Так, учасники акції тримали в руках плакати "Ми втомилися від лайна", "Терпіти більше не можна", "Портнов, суд скоро", тощо.

 

 

Водночас активісти закликали присутніх прийти під будівлю Конституційного суду в четвер, 4 липня, протестувати проти скасування люстрації. Активісти сказали, якщо суд не змінить рішення, вони залишають за собою право діяти на свій розсуд. Окрім того, активісти закликали президента Володимира Зеленського відреагувати на дані інциденти.

 

Своєю чергою, під час мітингу сталися кілька сутичок. Зокрема, конфлікт винив через хлопця, який представився журналістом "Страна.ua". Молодий чоловік стрімив мітинг з мобільного телефону, і в певний момент до нього підійшов один  мітингувальник і з криком "Ти від Шарія" ударив його. У той час, як підійшли інші учасники, хлопець заявив, що він журналісти "Страни". Після цього протестувальники облили його водою і прогнали геть.

 

Наголошується, що акція проходить мирно та без партійної символіки. Демонстранти тримають національні прапори, синьо-жовті та червоно-чорні стрічки. Також на мітинг прийшла молодь з партії "Європейська солідарність", однак згодом покинула акцію.

 

Разом з тим, на протилежному боці Майдану зібралися близько 50 прихильників Шарія. Ці особи тримали в руках червоні кульки і скандували "Шарій". Згодом вони запустили їх в небо і розійшлися.

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія у вівторок, 2 липня, зареєструвала кандидатом у народні депутати Клюєва. Відповідне рішення ЦВК прийняла більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду.

 

Також за рішенням Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи проросійського відеоблогера Анатолія Шарія та Євгенія Євтухова, включених до списку "Партії Шарія".

 

Нагадаємо, 1 липня Касаційний адміністративний суд при Верховному суді України дозволив Клюєву взяти участь в дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня.