Терористи змушують полонених розбирати руїни в донецькому аеропорту – ОБСЄ

12 Березня 2015, 23:19

Полонених українських військовослужбовців бойовики залучають до розбору завалів, а також пошуку та вилучення тіл загиблих. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ за 11 березня.

«Спостерігачі СММ ОБСЄ спільно з представниками Спільного центру з контролю і координації та представниками МКЧХ 11 березня відвідали донецький аеропорт, де зафіксували, що представники екстрених служб «ДНР» спільно з полоненими витягували тіла загиблих українських військовослужбовців. Крім того, троє членів «ДНР» і троє полонених витягували тіла загиблих із БМП. Один з полонених розповів спостерігачам, що був членом екіпажу БМП», – йдеться у звіті.

За час перебування в аеропорту спостерігачі ОБСЄ чули 13 пострілів зі стрілецької зброї, а також 52 вибухи, але через сильний вітер не змогли визначити тип зброї та джерело звуку.

Представники сил АТО в Пісках розповіли спостерігачам, що даний пост неодноразово обстрілювали з боку аеропорту, де знаходяться сили бойовиків.

Нагадаємо, раніше спостерігачі ОБСЄ повідомили, що з Донецького аеропорту було вивезено тіла 16 українських військових.

Крім того, за даними місії, на території аеропорту Донецька терористи утримують 100 полонених.

Як відомо, під час боїв за летовище у січні було підірвано перекриття терміналу аеропорту, частину українських військових полонили. Українські сили залишили руїни терміналу.

Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. Після того, як більшість споруд були зруйновані вщент, захисникам Донецького аеропорту довелось його залишити.

Раніше повідомлялося, що українськими бійцями контролюється частина злітної смуги та деякі з адміністративних споруд.