Терористи з “ДНР” хочуть встигнути на переговори до кінця року

13 Грудня 2014, 15:41

Керівництво самопроголошеної "Донецької народної республіки" наполягатиме на проведенні чергового раунду консультацій Мінської групи до кінця року. Про це, як повідомляють російські ЗМІ, заявив "спецпредставник "ДНР" на переговорах у Мінську, "віце-спікер народної ради ДНР" Денис Пушилін.

"На цьому потрібно наполягати", – заявив він, відповідаючи на запитання про можливість проведення чергового раунду консультацій до кінця року.

При цьому Пушилін не підтвердив інформації про те, що черговий раунд переговорів може відбутися 19 грудня.

"У мене такої інформації немає. Не можу ні підтвердити, ні спростувати", – сказав він.

Разом з тим Пушилін спростував інформацію про те, що перенесення дати переговорів пов'язане з неузгодженістю питання обміну полоненими.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Пізніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Згодом бойовики заявили, що "не встигають" до 9 грудня. Зустріч перенесли на невизначений термін.