Президент Петро Порошенко вважає успіхом досягнення обіцянки про припинення вогню, оскільки бойовики не хотіли припиняти агресію. Про це глава держави сказав на спільному з головою Євроради Дональдом Туском брифінгу в Брюсселі.
"Ми вимагали припинення вогню без жодних передумов, однак вони вимагали надати щонайменше 70 годин до початку припинення вогню", – повідомив Порошенко.
"Одразу після підписання домовленості Тристоронньою контактною групою, терористи, які підтримуються Росією, почали наступ. Тому зараз дуже важливо тиснути з вимогою дотримуватися домовленостей про припинення вогню, про звільнення всіх заручників, про виведення всіх іноземних військ та найманців з території України", – додав він.
Порошенко вважає такі вимоги ключовим моментом для суверенітету України. Він також висловив переконання в тому, що за допомогою координації із нашими партнерами, цієї мети вдасться досягти.
"Сьогодні зранку з президентом Путіним ми затвердили декларацію про підтримку заходів для впровадження мінської угоди, і цей пакет був підписаний Тристоронньою контактною групою. Це підняло рівень відповідальності за виконання обіцянок, викладених у цьому пакеті", – заявив Порошенко.
"Цією угодою ми спромоглися досягнути обіцянки про припинення вогню. І це є досягненням, тому що вони не хотіли припиняти агресію. Ми також домовилися не тільки звільнити заручників, але й закликали Росію звільнити Надію Савченко, яка незаконно утримується в Росії", – додав він.
"Ці перемовини були дуже важкими, і процес їх імплементації також буде важким", – сказав глава держави.
Порошенко повідомив, що прибув до Брюсселю, щоб координувати із партнерами України наступні кроки із досягнення миру.
Як відомо, переговори голів держав у Мінську тривали з 19:30 11 лютого.
Спочатку лідери держав спілкувалися наодинці. Пізніше до них приєдналися голови МЗС та учасники делегацій.
Згодом лідери країн знову продовжили спілкуватися наодинці.
Також вчора у столиці Білорусі тривали перемовини контактної групи за участі ОБСЄ, представника України, другого президента Леоніда Кучми, посла РФ в Україні Міхаіла Зурабова і представників «ДНР» і «ЛНР».
Читайте також: Повний текст документів, ухвалених на переговорах в Мінську