Терорист Гіркін оголосив себе «військовим комендантом Донецька»

6 Липня 2014, 11:35

За його словами, Донецьк обороняти зручніше, і він збирається створити військову раду з польових командирів, щоб узгодити "питання оборони ДНР".

Гіркін не повідомив про втрати, які понесли бойовики під час втечі зі Слов'янська.

Він стверджує, що при відступі вдалося зберегти "від 80 до 90 відсотків особового складу і 90 відсотків озброєння".

Терорист зазначив, що велика частина «бронегрупи» бойовиків, що здійснювала відволікаючу атаку, загинула, але він пов'язав це з "помилками командира групи".

Гіркін також повідомив, що разом з бойовиками були "евакуйовані" "сім'ї військовослужбовців і співчуваючих ополченню людей".

Бойовик сподівається, що обласний центр виявиться більш зручним пунктом для оборони, ніж дрібні міста, залишені в суботу – Слов'янськ, Краматорськ, Костянтинівка і Дружківка.

Попросивши вибачення у населення Слов'янська Гіркін заявив, що українська влада тепер влаштує там "різанину".

"Сьомого липня я маю намір створити своїм наказом Центральну військову раду, до якої увійдуть всі найбільш великі польові командири. В цьому органі ми будемо узгоджувати питання подальшої оборони ДНР і, можливо, частини ЛНР. Крім того, я збираюся до призначення військового коменданта Донецька здійснювати всі його обов'язки, а також взяти на себе роль командувача гарнізоном ", – заявив "головнокомандувач" бойовиків.

Нагадаємо, напередодні сили АТО вибили терористів зі Слов'янська та Краматорська.  На будівлях міськадміністрацій підняті українські прапори. Міста повертаються до мирного життя.