Термін ліквідації банків можуть збільшити до п’яти років

7 Березня 2015, 10:33

Термін ліквідації банків в Україні може бути збільшений з нинішніх 3 років до 5 років. Про це йдеться в проекті Меморандуму України і МВФ.

За словами експертів, це може підвищити ефективність роботи Фонду гарантування вкладів ліквідаційною масою (активів ліквідованих банків), тим більше, враховуючи значне поточне навантаження на ФГВФО та перспективи його збільшення через складну ситуацію в банківській системі.

Також в проекті Меморандуму передбачена перевірка Топ-10 банків для визначення обсягів дорезервування і докапіталізації, а також окремий аудит  учасників ринку на предмет дотримання банками лімітів з видачі інсайдерських кредитів (тобто позик структурам, які, насамперед, пов'язані з власниками банків).

Як повідомлялося, 6 березня Порошенко підписав закон про посилення відповідальності пов’язаних із банками осіб. Як відомо, законом посилюється відповідальність насамперед керівників банків, контролерів та інших власників істотної участі у банку, під час прийняття ними рішень, що впливають на фінансовий стан фінансової установи.