Теракт в Новій Зеландії. Австрія підтвердила зв’язок ультраправого руху з терористом

27 Березня 2019, 13:28

Канцлер Австрії Себастьян Курц підтвердив, що існує фінансовий зв'язок між людиною, яка вбила 50 осіб у Новій Зеландії, та крайньо правим австрійським Ідентаристським рухом.Про це повідомляє австрійське агентство APA.

 

Австрійська влада минулого тижня заявила, що стрілок з Крайстчерча Брентон Таррант відвідував Австрію.

 

У вівторок австрійська контррозвідка обшукала квартиру лідера Ідентаристського руху Мартіна Селнера після того, як він отримав "непропорційно велику пожертву" від особи із прізвищем Таррант.

 

Прокуратура повідомила, що виявила пожертвування в рамках існуючого розслідування щодо компанії Селнера на предмет можливих фінансових правопорушень.
 

Нагадаємо, 15 березня в новозеландському місті Крайстчерч 28-річний австралієць на ім'я Брентон Таррант разом зі спільниками увійшов у дві місцеві мечеті та розстріляв десятки парафіян. Все, що відбувається, він знімав на GoPro. Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн зазначила, що затримані дотримувалися екстремістських поглядів, але не потрапляли в поле зору поліції. Після нападу були затримані чотири людини — троє чоловіків і одна жінка. Своєю чергою, прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон підтвердив, що один з підозрюваних в причетності до стрілянини в двох мечетях в Новій Зеландії є громадянином Австралії.

 

Глава поліції Майк Буш повідомив, що 49 осіб загинули при стрілянині в мечетях в Новій Зеландії.