У жовтні-листопаді 2017 року очікується вирок двом обвинуваченим у теракті біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року, внаслідок якого загинули четверо бійців Національної гвардії, організаторів теракту слідству встановити не вдалося. Про це розповів журналістам радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає Інтефакс-Україна.
Він зазначив, що слідство вивчало причетність керівництва партії "Свобода" до організації терористичного акту. "Але це не підтвердилося. Хоча за кілька днів до цих подій Олег Тягнибок був у військовій частині, в якій служив молодий чоловік, який кинув гранату, проте це виявилося збігом", – розповів Геращенко.
Нардеп нагадав, що є дві кримінальних провадження щодо тих подій. В рамках першого судять двох чоловіків, один з яких кинув гранату, а другий його прикривав. Вирок очікується в жовтні, максимум у листопаді, заявив Геращенко.
Друге кримінальне провадження розслідується за статтею про масові заворушення, фігурантами справи є більше 10 осіб, в тому числі низка колишніх народних депутатів від партії "Свобода", яким інкримінували насильство до правоохоронців.
Нагадаємо, після вибуху гранати у Ради міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив: "Я безпосередньо звинувачую Олега Тягнибока … Він навів бандитів, які вбивали й калічили наших солдатів". Тягнибок подав позов на Авакова за ці слова, і суд зобов'язав міністра виступити зі спростуванням.
31 серпня 2015 року Верховна Рада в першому читанні 265 голосами схвалила президентський законопроект про внесення змін до Основного закону країни в частині децентралізації влади.
Після цього під будівлею парламенту почалися сутички мітингувальників, які виступили проти голосування за законопроект, з правоохоронцями. В результаті зіткнень і вибуху гранати загинули четверо нацгвардійців, постраждали більше 130 правоохоронців.
Одним з організаторів мітингу виступила "Свобода", а гранату кинув близький до партії боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк. Його затримали по гарячих слідах. Пізніше був затриманий його друг, боєць добровольчого батальйону "Карпатська Січ" Сергій Крайняк. За версією прокуратури, Крайняк запалив димову шашку, щоб допомогти Гуменюку здійснити вибух під парламентом і сховатися. Гуменюка та Крайняка звинуватили в тероризмі.
Ще кількох людей затримали за підозрою в організації масових заворушень, але всіх їх потім відпустили. В кінці травня 2016 року Нацполіція завершила розслідування справи про масові заворушення 31 серпня біля Верховної Ради. У справі проходять 15 підозрюваних, у тому числі кілька колишніх нардепів від "Свободи".
"Свобода" повідомляла, що обвинувальні акти у цій справі вручені заступнику голови партії, керівника фракції "Свобода" в Київраді Юрію Сиротюку, керівнику Київської облорганізації партії, керівнику фракції в Київській облраді Ігорю Сабію, депутату Кіровоградської обласної ради від "Свободи" Максиму Дескату, депутату Хмельницької обласної ради від "Свободи" Віктора Бурлік, депутату Броварської міської ради від "Свободи" Сергієві Бойку, керівнику Харківської облорганізації "Свободи" Ігорю Швайці, члену політради ВО "Свобода" Едуарду Леонову, неповнолітньому волонтеру Олексію Логвину.