Віце-спікер Держдуми РФ від фракції "Єдина Росія" Любов СЛІСКА вважає, що керівництво України проявило слабкість, заборонивши меру Москви Юрію ЛУЖКОВУ в`їзд на свою територію.
"Я думаю, що це прояв слабкості, насамперед, з боку українського керівництва – Ю.ЛУЖКОВ сказав те, що відповідає дійсності", – сказала Л.СЛІСКА у зв`язку з реакцією офіційного Києва на вислови столичного градоначальника з приводу статусу Севастополя, повідомляють "Подробности".
Вона зазначила: "Нам все одно доведеться вирішувати проблему Криму". Л.СЛІСКА вважає, що питання про статус півострова і, зокрема, Севастополя, цілком може бути порушене, зокрема, у відповідних міжнародних, правових інстанціях.
"Важливо забезпечити його підтримку необхідними документами на такому рівні, щоб нас почули і щоб ми могли претендувати на позитивне рішення", – сказала вона.
За словами Л.СЛІСКИ, вона завжди вважала, що передача Криму в 1954 році Україні була незаконним рішенням, прийнятим фактично одноосібно. Саме тому, вважає вона, "деякі питання залишилися, і замість того, щоб оголошувати Ю.ЛУЖКОВА персоною нон-грата, непогано було б спочатку розібратися в цих спірних питаннях, співставити раніше прийняті рішення з нормами міжнародного права".
"Санкції завжди застосовувати легше, ніж відповідати згідно із законом і шукати компроміси", – підкреслила Л.СЛІСКА. Вона вважає, що Росія і Україна в цій ситуації зацікавлені в тому, щоб у Криму були створені "умови для сприятливого існування".
Що ж до тієї допомоги, яку надає уряд Москви Криму і Севастополю, то, вважає Л.СЛІСКА, українська сторона могла б гідно її оцінити замість того, щоб приймати такі жорсткі заходи щодо мера столиці. "Я вважаю, це неправильно", – сказала Л.СЛІСКА.
ДОВІДКА: 10 травня в Сімферопольському аеропорту Ю.ЛУЖКОВУ, відомому своїми заявами про приналежність Криму і Севастополя до Росії, співробітники СБУ вручили письмове попередження про неприпустимість протиправних дій.
«Севастополь у 1948 році був виділений як місто, котре увійшло до підпорядкування державі, – сказав Лужков. – У 1954 році Севастополь не увійшов до числа тих областей, тих територій, які Микита Хрущов передав Україні. І ми говоримо про те, що це питання залишилося невирішеним, ми його вирішуватимемо. Ми його вирішуватимемо на користь тієї правди, на користь тих державних позицій і того державного права, які має Росія по відношенню до своєї військово-морської бази – Севастополя».
12 травня Служба безпеки України заборонила Ю.ЛУЖКОВУ в`їзд на територію нашої держави.
Того ж дня Міністерство закордонних справ РФ заявило, що розцінює як недружній крок заборону Ю.ЛУЖКОВУ на в`їзд на територію України.
У коментарі Департаменту інформації і друку МЗС Росії наголошується, що Ю.ЛУЖКОВ «висловив лише думку, котра, до речі, співпадає з точкою зору більшості росіян, які болісно сприйняли розпад СРСР, що жодним чином не є замахом на суверенітет України».
"ТИЖДЕНЬ": Що ж, заяви МЗС РФ і віце-спікера Думи свідчать про те, що слова "Кепки" в Севастополі зовсім не є випадковим і приватним виявом емоцій. Радує, що московські чиновники вже вважають "своїми" не весь Крим, а лише Севастополь.