Теорія змови

ut.net.ua
14 Грудня 2007, 00:00

 

 

11грудня Юлія Тимошенко мала бути обраною прем’єр-міністром, але їй не вистачило всього 1 голосу. «За» висловилося 225 депутатів. Уже за хвилину по цьому Олександр Турчинов та Микола Катеринчук заявили, що картки депутатів: БЮТівця Івана Деньковича та НУ-НСівця Олександра Омельченка не спрацювали у зв’язку з технічними проблемами. Спроба проголосувати за рішення по переголосуванню обрання прем’єра не вдалася – депутат-регіонал Владислав Лук’янов викрав картку спікера Ради. Під час цієї спроби також не спрацювала картка досвідченого БЮТівця Ярослава Федорчука, довіреної особи Тимошенко. В результаті на табло знову висвітилося «225 голосів».

 
Буквально одразу після невдалого голосування речник БЮТу Олександр Турчинов почав звинувачувати в усьому електронну систему «Рада-3». Причину поразки продовжив коментувати Володимир Філенко, висунувши теорію, що голосування за кандидатуру прем’єра було навмисно сфальсифіковане, а система «Рада» – запрограмована на результат у 225 голосів. Після того, як вночі міжвідомча комісія за участю СБУ та розробників перевірила функціонування «Ради-3» і зробила висновок, що зовнішнього втручання в роботу не було, характер заяв політиків змінився.
 
За версією депутату від БЮТу Євгена Шаго, регіонали домоглися від технічних працівників відключення системи. Він пояснив, що після цього знайти сліди внутрішнього втручання практично неможливо. Турчинов, у свою чергу, заявив, що найкращим захистом є сертифікат СБУ. А якщо система «Рада» працює 10 років без сертифіката, то не можна говорити про те, що вона захищена від фальсифікацій.
 
Схоже, що депутати від БЮТу самі потрапили під вплив тих теорій змови, які вони запропонували. Дійсно, якщо, за словами Філенка і Кожемякіна, система була запрограмована на магічну цифру «225», чому під час голосування в 12:38 результат був 246 голосів? Якщо депутат Шаго має уявлення про роботу системи, він повинен знати, що процес її вимкнення та ввімкнення займає більше 10 хвилин, і його неможливо не помітити – у залі засідань гаснуть всі екрани. Також він мав би знати, що сліди втручання залишаються і після вимкнення системи у спеціальному електронному журналі, доступу до якого не мають навіть працівники апарату Ради. Причина провалу голосування за Тимошенко, схоже, набагато простіша. За інформацією Тижня, на відміну від фракції ПР, яка навчила своїх депутатів, як потрібно натискати кнопки, нічого подібного БЮТ та НУ-НС для новачків не зробили. А депутати, картки яких не спрацювали під час голосування, – це сааме новачки, котрі вперше зіткнулися з системою «Рада». Але визнавати свої прорахунки українські політики дуже не люблять, а тому і вигадують «духа з машини», який змінює результати голосувань у самий вирішальний момент.