Навіщо потрібні темні меблі
Багато хто відмовляється від темних меблів, пам'ятаючи про масивні коричневі стінки та ліжка, що захаращували будинку наших бабусь і дідусів. Однак обмежувати себе в творчому пошуку — не дуже вдале рішення. Інтернет-магазин Pufetto https://www.pufetto.com.ua/ готовий виступити адвокатом темних меблів і розповісти, в яких випадках вони будуть доречні.
Меблі в темних тонах потрібні там, де в пріоритеті:
-
інтимна спокійна атмосфера;
-
підкреслені пишність і розкіш;
-
солідність і презентабельність обстановки;
-
найкращі умови для інтелектуальної роботи.
Зокрема, темні відтінки використовуються, якщо вікна квартири чи офісу виходять на сонячну сторону або жваву автомагістраль. Таке дизайнерське рішення створить приємний контраст з шумом, вогнями реклами та яскравим сонцем.
Щоб вписати в інтер'єр темні меблі, потрібен особливий підхід до дизайну приміщення.
Кольорова гама
Темні меблі часто виробляються з цінних порід деревини (венге, махагон, горіх, ебенове та червоне дерево) або ж декоруються під їхній колір. Крім того, меблі нерідко покривають фарбою або ламінатом будь-якого темного відтінку. Врівноважити урочистість таких тонів допоможе поєднання з нейтральними світлими кольорами.
Домогтися візуальної легкості кімнати допоможуть стіни та підлога, оформлені в світлих тонах. Вибирайте відтінки бежевого, білого, світло-сірого та сріблястого кольорів. Вони наповнять простір повітрям і спокійним м'яким світлом.
Щоб інтер'єр виглядав гармонійно, поєднуйте кольори єдиної температурної гами. Наприклад, теплі відтінки коричневого або червоного кольорів комбінуються з бежевими або вершковими стінами. А ось холодний венге та графіт виграшно виглядають зі сріблястим, молочним, світло-сірим і класичним білим.
Освітлення
Найкраще темні меблі виглядають у кімнаті, де багато природного світла. Для максимальної натуральної освітленості в кімнаті повинні бути великі вікна.
У приміщенні з темними меблями важливо приділити увагу штучному освітленню. Щоб з настанням вечора в кімнаті не з'являлися «чорні зони», потрібно створити багаторівневу систему освітлення:
-
У центрі стелі розташовується потужна люстра.
-
По периметру кімнати встановлюються точкові світильники.
-
У найдальших кутах ставляться торшери або кріпляться бра.
-
Стелажі та шафи обладнуються трековими системами освітлення.
Розраховуючи освітлення, враховуйте особливості меблів. Якщо вони глянцеві, світло повинне бути м'яким і розсіяним, оскільки блискучі поверхні добре відбивають світло. Найкращий вибір — точкові нейтральні світильники по всій стелі. Матові поверхні вимагають потужних ламп, оскільки поглинають світло.
Декор
У кімнаті з темними меблями рекомендується використовувати такі елементи декору:
-
Чохли для меблів, покривала, пледи. Тканинні чохли світлих кольорів зроблять інтер'єр легшим, а темних — підкреслять вишуканість і розкіш обстановки. Світлі кольори добре виглядають на тканинах з вираженим плетінням (рогожка, льон, сатин), темні — на оксамиті, велюрі, атласі.
-
Штори. Дизайнери радять замінити важкі штори світлими, або взагалі прибрати штори й обмежитися легкими гардинами без малюнка.
-
Килими. Добре виглядатимуть лаконічний килим з непомітними малюнками або без них. Якщо любите класичну розкіш, використовуйте східний килим.
-
Інше. Яскраві люстри, статуетки, вази з квітами, кімнатні рослини пожвавлять інтер'єр. Використовуйте не більше 10-15% декоративних елементів.
Ефектно виглядає дизайнерський прийом «біла пляма». Наприклад, біла кушетка в кімнаті, де переважають темні кольори, або світлий плед на чорному дивані.
Приміщення
Темні меблі доречні не в кожному приміщенні. Наприклад, їх зазвичай не використовують у дитячій кімнаті (хоча в кімнаті підлітка та студента вони цілком доречні). Не дуже хорошим вибором також стануть темні меблі для передпокою та санвузла — ці кімнати, як правило, маленькі та позбавлені природного освітлення.
Темні меблі добре виглядають у вітальні, де створюють відчуття розкоші й допомагають зонувати простір. У спальні грамотно використовувані темні меблі створюють відчуття спокою та затишку. У кабінеті або бібліотеці такі предмети сприяють інтелектуальній діяльності. Дуже ефектно вони виглядають у кухні.
Темні меблі розкішні, ефектні та практичні. Вони радують око шляхетністю відтінків і форм, дають простір фантазії та дизайнерським задумам. Приклавши трохи зусиль, їх можна вдало вписати практично у будь-яке приміщення.