Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Теличенко: уряд не зміг аргументовано відповісти на питання Євросуду

28 Серпня 2012, 18:58

«У мене склалося суб’єктивне враження, що судді схильні почути аргументи захисту і що захистові вдасться довести численні порушення стосовно умов утримання під вартою та перебування в ув’язненні Юлії Тимошенко», – зазначила Теличенко.

«Представникам уряду ставили дуже гострі й жорсткі запитання. Аргументація ж уряду мені видалася слабкою», – підкреслила вона.

«Зокрема, уряду не вдалося пояснити, чому, попри цілодобове спостереження за Юлією Володимирівною, вони не мають у розпорядженні відеозапису подій від 20 квітня, коли до пані Тимошенко було застосовано силу та на її тілі залишилися ушкодження», – зазначила Теличенко.

«Також уряд не знайшов інших прикладів, коли б у практиці українських судів людину б позбавляли волі за неповагу до суду. Представники уряду не змогли довести, що Тимошенко ухилялася від слідства або ж планувала втікти від правосуддя чи впливати на свідків. А лише такі аргументи дозволяють, згідно з демократичними стандартами, попереднє досудове ув’язнення», – заявила адвокат.

Як повідомлялося, за словами Теличенко, Європейський суд може оголосити своє рішення через 1,5-2 місяці.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини сьогодні провів публічні слухання справи «Тимошенко проти України», у якій екс-прем’єр скаржиться на порушення її прав під час розгляду  у суді першої інстанції так званої газової справи.

Після публічних слухань суд продовжить свою роботу у закритому режимі, а рішення буде оголошено на більш пізньому етапі.

У суді Тимошенко представляли захисники Сергій Власенко, Валентина Теличенко та донька Євгенія Тимошенко. Україну у суді представляв представник України у Європейському суді з прав людини Назар Кульчицький.