Телеканалу Euronews відкрили очі на українську владу

25 Жовтня 2010, 16:50

Журналістська ініціатива «Стоп цензурі!» закликає керівництво каналу Euronews звернути увагу на кадрову та редакційну політику майбутнього представництва в Україні.

Про це йдеться у заяві, яка оприлюднена на сайті руху «Стоп цензурі!».

«Національна телекомпанія, що перебуває у власності держави, повністю контролюється адміністрацією Президента України та головою СБУ Валерієм Хорошковським, який також є власником найбільшої в країні телевізійної групи «Інтер». Після обрання Віктора Януковича на пост Президента керівництво телекомпанії змінили всупереч Закону «Про телебачення і радіомовлення», який передбачає створення наглядової ради. Генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф до призначення на цю посаду був продюсером групи «Інтер», а його заступник Валід Арфуш – радником правої руки президента Ганни Герман», – йдеться у заяві.

Згідно з її текстом, «під керівництвом цих людей Перший Національний телеканал радикально змінив редакційну політику».

Зокрема, результати моніторингу новин, що проводиться проектом Internews Network U-Media, свідчать, що новини, які раніше були безсторонніми та порівняно якісними, тепер наповнені прихованою рекламою влади.

Учасники інінциативи «Стоп цензурі!» вважають, що канал є «рекордсменом» за кількістю порушень професійних стандартів. Журналісти, які не бажають займатись вихвалянням влади та замовчуванням фактів, вимушені залишати цю телекомпанію.

Активісти іннніціативи нагадали, позицію Валіда Арфуша: «Я вважаю, що «що Перший Національний обов’язково повинен бути провладним… Він завжди висвітлюватиме роботу влади, доноситиме лише позитивну інформацію до глядачів… має підтримувати владу, а влада повинна знати, що Перший Національний завжди її захищає».

Рух «Стоп цензурі!» вважає, що людину з такими поглядами недоречно призначати головою координаційної ради Euronews в Україні, позаяк немає гарантій, що українська версія Euronews не буде використана для пропаганди та прихованої реклами влади.

Також «Стоп цензури» наголошує, що компетентність пана Арфуша у телевізійній галузі є сумнівною, позаяк до призначення заступником генерального директора НТКУ він займався організацією конкурсів краси та видавав бульварний журнал Paparazzi.

З огляду на ці факти, а також невпинне посилення політичного тиску на медіа, здійснюваного українською владою у прагненні контролювати інформаційний простір, рух «Стоп цензурі!» закликав керівництво Euronews поставити українським партнерам жорсткі вимоги щодо редакційної та кадрової політики, ретельно контролювати процес створення та подальшу роботу українського представництва, відхилити кандидатуру Валіда Арфуша та вимагати призначення на керівні посади українського Euronews фахових і незаангажованих людей.

Учасники ініціативи «Стоп цензурі!» оприлюднили заяву у зв’язку з планами Euronews створити представництво телеканалу в Україні, та запустити цілодобову українськомовну версію каналу в 2011 році.