Телеканал UBR відмовився від нещодавно отриманих частот

25 Серпня 2011, 15:34

«Навколо результатів конкурсу, які канал отримав на законних підставах, штучно створюються конфліктні ситуації, які використовуються деякими учасниками ринку для маніпуляції громадською думкою та недобросовісної конкуренції. Такий стан речей шкодить іміджу UBR, який звик працювати відповідно до європейських стандартів ведення бізнесу і цінує свою репутацію. Тому прийнято рішення відмовитися від виграних під час конкурсу частот», – йдеться у повідомленні.

Перемогу в конкурсі керівництво UBR пояснює можливостями телеканалу. Зокрема, 24-годинним ефірним мовленням, яке дозволяє продукувати понад 200 текстових та 70 відеоновин, 20% з яких – з регіонів, а також 95% продукції власного виробництва.

Крім того, серед інших чинників, менеджмент телеканалу називає сучасну технічну базу, професійний штат з 250 співробітників, більш ніж 20 корпунктів у всіх областях України, зростаючу присутність телеканалу в регіональних кабельних мережах, де його мають змогу переглядати вже понад 6 мільйонів домогосподарств у 130 містах України, а також зростаюча популярність програм UBR.

«Саме ці критерії стали підставою для перемоги у конкурсі щодо мовлення в регіональних мультиплексах», – пояснюється у повідомленні.

Як повідомлялось, видача ліцензій на цифрове телемовлення в Україні закінчилася скандалом.

Найкращі позиції за підсумками конкурсів – у групи «Інтер», яку пов'язують з Дмитром Фірташем, і групи «Україна» Ріната Ахметова.

Зокрема, група «Інтер» отримала майже третину від усього ресурсу частот – 8 ліцензій для всіх діючих каналів групи, включаючи ті, що до цих пір були доступні тільки в кабельних та супутникових пакетах – MTV, К2, «Мега», Enter-musicі та «Enter-фільм».

Група «Україна» Ріната Ахметова отримала три ліцензії (канали «Україна», «Кіноточка» і «НЛО-ТБ»), хоча зараз в неї входить тільки два канали – «Україна» і «Футбол».

Значну кількість ліцензій отримав також телеканал UBR. Зокрема, Нарада відмовила телеканалу у національних частотах, але дала 11 з 28 регіональних – у тому числі Київ. телеканал UBR, який входить до ESGroup, керує Юрій Каплуненко, чоловік першого заступника голови Нацради Оксани Головатенко.

Нині в Україні 16 національних ефірних телеканалів. Після переходу на цифрове мовлення їх буде 28, але заявок на отримання частот було подано вдвічі більше – 59.

Конкурс на видачу національних частот проводився Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення з 15 по 18 серпня.