Телеканал Euronews виправив свій сюжет про окупований Росією Крим

25 Січня 2018, 08:45

Європейський цілодобовий інформаційний телеканал Euronews виправив свій сюжет про військові навчання для дітей в окупованому Криму без згадати про анексію півострова РФ.  Про це свідчать оновлення на сайті телеканалу.

 

Зазначається, що "сюжет оновлено 24 січня 2018 року, включаючи деталі про російську анексію Криму".

 

Текст сюжету доповнили реченням: "Крим, який розглядається геополітичним оплотом Москви, був анексований в України у 2014 році – це призвело до введення санкцій Євросоюзу і США проти Росії за цей "нелегальний" крок".

 

Нагадаємо, 23 січня європейський цілодобовий інформаційний телеканал Euronews оприлюднив сюжет про військові навчання для дітей в окупованому Криму без згадати про анексію півострова РФ. У сюжеті Euronews ідеться про навчання, організовані 68-м інженерним полком російської армії для школярів Криму віком до 12 років. Військові навчають дітей встановлювати і знешкоджувати наземні міни, розповідають про саморобні вибухові пристрої, пояси смертників та замасковані бомби. Підполковник армії Росії Євген Мусієнко пояснює, що школярів також заохочують у майбутньому вступати в інженерні війська. У сюжеті наводяться коментарі школярів з Євпаторії, які схвально відгукуються про навчання.

 

Наприкінці сюжету журналісти Euronews дали слово місцевій жительці, яка наголошує на необхідності таких занять, бо «діти повинні знати, як захистити себе». «Ми повинні виховувати дітей патріотами», – говорить вона.

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс назвав сюжет "промиванням мізків". 

 

Голова Представництва України при ЄС Микола Точицький вислови стурбованість через сюжет телеканалу.