Телефон раз на місяць і старі газети. Сенцов повідомив про умови утримання в колонії

28 Грудня 2018, 13:36

Український політв’язень Олег Сенцов, який утримується в колонії суворого режиму в Лабитнангі, може користуватися телефоном лише раз на місяць та отримує газети із місячним запізненням. Про умови утримання українського режисера розповіла російська правозахисниця Тетяна Щур.

 

"Умови типові, загін приблизно такий же, як у Кольченка (двоярусні ліжка; близько 70-ти осіб, точної кількості Олег не називає), є кімната для прийому їжі з холодильником, столом і полицями для продуктів, електричним чайником. Є "червоний куток" із телевізором, який можна дивитися за розкладом", – розповіла Щур, посилаючись на листи Сенцова.

 

За її словами, з досвіду відвідування Кольченка у ВК-6 в Копейську, в такому "червоному кутку" особливо не можна усамітнитися. Телефоном Сенцов може користуватися не частіше, ніж раз на місяць. Кількість дзвінків законом не обмежена, але існує велика черга на дзвінки. Сенцов пише, що "це ще добре, оскільки в інших загонах люди можуть телефонувати не частіше, ніж раз на 2-3 місяці".

 

Газети Сенцову йдуть із запізненням приблизно на місяць. Але під тиском після скарг і розголосу в Європарламенті, вони до нього все ж таки доходять. Журналісти "Новой газеты" передплатили для Сенцова своє виданя на наступні півроку.

 

Правозахисниця уточнила, що останнього листа, який вона з Миколою Щуром отримала від Сенцова датовано 24-м грудня.

 

"У ньому Олег ще раз дякує за посилку, яку йому вручили через місяць затримки після того, як ми звернулися зі скаргами до таких інстанцій: начальник колонії, начальник УФСВП по ЯНАО, Прокуратура з нагляду ЯНАО, Генпрокуатура РФ, ФСВП Росії, сайт президента РФ", – каже Щур.

 

"Оскільки саме цими днями сестра Олега Наталя Каплан перебувала в Страсбурзі, то ситуацію з неврученням посилки і недопуском до магазину протягом 2-х місяців після припинення голодування, вона часто озвучувала. Посилку вручили якраз напередодні вручення премії Європарламенту. Лист Олега про це дійшов до нас миттєво", — уточнює правозахисниця.

 

Також стало відомо, що диски з фільмами, які підібрали Сенцову колеги-кінематографісти, у тому числі запис кастингу до фільму "Номери" за його п'єсою, відправили на цензуру. Пізніше у відповіді на скарги правозахисників начальник УФСВП РФ по ЯНАО повідомив, що отримання фільмів заборонено, оскільки це дозволяється лише засудженим на полегшених умовах утримання. У Сенцова – загальні.

 

Як повідомляли, у п'ятницю, 21 грудня, українського політв'язня Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років суворого режиму,  виписали з медичної частини колонії в Лабитнангі. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).