“Тексти” дослідили, як фракції і депутати парламенту восьмого скликання голосували за реформи

15 Липня 2019, 15:23

 За допомогою аналізу голосувань кожного депутата було зроблено інтерактивну "карту" Верховної Ради восьмого скликання і дослідили, як вона змінювалася.

 

Такий проект створили Texty.org

 

Зокрема, для того, щоб побачити загальну картину, можна розташувати кожного депутата на графіку таким чином, щоб схожі (за голосуваннями) народні обранці знаходилися поруч. 

 

Зазначається, що для такого графіка абсолютні координати точок-депутатів не є важливими, головне – наскільки близько вони знаходяться одна від одної: чим ближче, тим більш схоже голосували відповідні депутати. «Найкраще» голосували депутати поруч з позначкою «ідеал». 

 

 

Крім того, в цьому проекті визначили, за якими напрямками законодавства, та за якими конкретними законопроектами найбільше відрізнялися голосування різних груп у восьмій Раді.

 

"Ми розбили всі важливі голосування на три періоди:  повна проєвропейська коаліція (від початку роботи – до 01.09.2015, коли її залишила Радикальна Партія;  період з 01.09.2015 до 18.02.2016 (до моменту, коли з коаліції зрештою виходять Самопоміч та Батьківщина); період з 18.02.2016 до липня 2019. У цей період в коаліції де-факто залишаються лише Народний Фронт та БПП" – зазначається у повідомленні.

 

 

Нагадаємо, що  "Тексти" також дослідили декларації працівників держсектору за 2018 рік.