Цифрова підтримка
Продовжують підтримувати Україну криптовалюті проекти. Так біржа Binance, яка нещодавно створила спеціальні криптовалютні карти для українців, заблокувала профілі людей, дотичних до російської влади. Відомо, що під блокування потрапили дочка Дмітрія Пєскова, прес-секретаря президента Росії, а також родичі голови міністерства закордонних справ Сєрґєя Лаврова та бізнесмена Константіна Малофєєва.
Міністерство цифрової трансформації розширило перелік каналів, доступних через додаток «Дія» на платформі Дія.TV. Тепер тут доступні канали FilmUADrama, XSPORT, M1 та ще кілька.
Цифрова блокада
Цифрова блокада загарбника призвела до появи вельми химерних послуг, які пропонуються в «дарквебі» – темній мережі, закритому сегменті інтернету, доступ до якого можна отримати за допомогою спеціальних інструментів. На закритих торгових майданчиках стали пропонувати не лише номера банківських карт непідсанкційних банків, але й акаунти до популярних сервісів, заблокованих у РФ – мова про Spotify, Netflix та Pornhub.
Читайте також: Технофронт. Австрія бореться з пропагандистами великим штрафом
Китайський виробник дронів DJI припинив бізнес-операції в Росії та Україні для того, щоб вивчити, як його пристрої використовуються, чи беруть вони участь у воєнних операціях. Раніше цю компанію звинувачували у тому, що вона передає таємну інформацію про українців російським загарбникам.
Цифрові атаки
Найбільш деструктутивна цифрова атака останніх днів – відключення окупантами зв’язку та інтернету в Херсонській та частині Запорізької областей.
Служба Безпеки Україні повідомила про знешкоження ботоферм та акаунтів у соцмережах, які поширювали антиукраїнські наративи. Лише у Запоріжжі до ботоферми входило 50 тисяч акаунтів.
Читайте також: Технофронт. Acer та Ericsson пішли з російського ринку, YouTube приготуватися
Telegram під час цієї війни активно використовується в якості інструмента поширення інформації та взаємодії з офіційними органами. Проте час від часу для відомих Telegram-каналів та ботів створюють фейкові підробки. Саме такий фейковий аналог чатботу СБУ було створено минулого тижня. Офіційний бот, через який пропонується повідомляти інформацію про окупантів, має таку адресу: t.me/stop_russian_war_bot.
Корисні сервіси часів війни
Онлайн-сервіс «Колискова200» заспокоює у воєнному стилі. На сайті можна почути дані про втрати ворога, а, при бажанні, можна включити колискову – пісню співачки Стасік «Колискова для ворога». Ще на сайті доступні аудіоперехоплення розмов російських загарбників, які скаржаться на втрати в Україні.
Платформа електронної комерції EVO створила сайт Help volunteer. З його допомогою волонтери зможуть почати збір коштів на потреби армії, а всі бажаючі легко перерахувати свої гроші.
Інтерактивна платформа «Там, де вас чекають» допоможе людям, які евакуювалися в інші міста, знайти інформацію про житло та можливості в 14 областях України. Проект створено Укрзалізницею разом з Офісом президента.
Читайте також: Технофронт. Російські банківські застосунки продовжують видаляти, нова гра від автора «єБайрактар»
Іще один корисний ресурс – сайт UA HELP, призначений для громадян, які виїхали до Польщі. Він допоможе знайти інформацію про необхідні документи, роботу, навчання та інші корисні відомості
А на останок пропонуємо не лише захоплюючу, але й корисну гру «Вивчай Україну». У ній потрібно відгадувати міста та області країни, відповідати на запитання та більше дізнаватися про нашу країну.