Тейшейра нагадав, що ЄС почав переживати за демократію в Україні задовго до справи Тимошенко

28 Жовтня 2011, 08:36

"Сьогодні Європарламент прийняв заяву, за підтримки всіх політичних груп. І той факт, що настільки широка підтримка існує від усього політичного спектру Європарламенту, показує, що він надає дуже велике значення відносинам з Україною", – заявив Тейшейра.

Дипломат підкреслив, що розвиток подій в Україні викликає стурбованість Європейського союзу. "Ми говоримо про них ще з минулого року. Це внесення змін до Конституції, як це було зроблено, тривога щодо свободи слова та ЗМІ, місцеві вибори, які відбулися в жовтні минулого року, і ЄС висловив свою стурбованість щодо їх результатів і вважає, що це був крок назад на шляху до демократії", – зазначив він.

"Кульмінацією став політично мотивований розгляд справи колишнього прем'єр-міністра і кількох членів її уряду. Також турбує той спосіб, яким готується новий закон про вибори (народних депутатів – Ред.) ", – пояснив він.

"Україна незалежна вже 20 років. Якщо ми говоримо, що для неї 20 років тому розпочався перехідний період, то в цей же час країни Центральної Європи почали той самий процес. Всі ці країни дуже швидко після кінця авторитарних режимів провели вибори, впровадили демократичні Конституції, і демократичні системи в цих країнах з'явилися дуже швидко. В Україні ситуація інша, і поки аналогічні речі не з'являться в Україні, хоча б ці мінімальні умови, на підставі яких відбудеться подальша консолідація, то Україна не зможе дійти до своєї мети", – вважає Тейшейра.

"І це не тільки мета громадян України, багато європейців хотіли б це бачити. Тому що Україна – це частина Європи, українці – це європейці, вони живуть у багатьох країнах Європейського союзу. Вони законослухняні, працьовиті й чесні громадяни, і вони хочуть жити в відповідно з такими ж стандартами, як в ЄС ", – переконаний глава представництва ЄС у Києві.