«З одного боку Україна заявляє про те, що вона прагне інтегруватись до ЄС, звертається по відповідну допомогу. Європейський союз таку допомогу надає, направляючи своїх експертів, але в той же час експерти ЄС, які приїжджають до України на запрошення української сторони, стикаються з неймовірними труднощами, пов’язаними з реєстрацією та роботою в Україні», – зазначив Європредставник.
Тейшейра додав, що ці труднощі виникають через нововведення, запровадженні урядом України в останні два роки.
«Ми це питання неодноразово порушували на зустрічах з представниками українсько ї влади і буквально на цьому тижні це питання знову було озвучено в контексті засідання ради з питань співпраці між Україною та ЄС, яка відбулась в Брюсселі. Це питання порушувалось безпосередньо в присутності прем’єр-міністра України Миколи Азарова», – додав голова представництва ЄС в Україні.
На думку Тейшейри, розв’язання цієї проблеми дуже просте – «потрібно повернутись до тієї системи, яка вже багато років існувала, до того, як були прийняті нові рішення. Однак оскільки цього не відбувається – ми починаємо ставити під сумнів добру волю з боку української сторони, якщо навіть такі прості адміністративні рішення не приймаються».
«Це одна із тих суперечностей, які ми спостерігаємо у відносинах між Україною і ЄС, коли з одного боку влада заявляє, що Україна прагне інтегруватись у ЄС, а з іншого боку робить абсолютно протилежні кроки», – зазначив Тейшейра.
Нагадаємо, у березні Україна та Європейський Союз парафували угоду про асоціацію.