Тейлор пообіцяв Зеленському потужну підтримку США на “нормандській зустрічі”

5 Грудня 2019, 11:53

Сполучені Штати Америки підтримують позицію України на майбутній зустрічі лідерів "нормандського формату" в Парижі. Про це у четвер, 5 грудня, заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор у коментарі журналістам, повідомляє Укрінформ.

 

"США підтримують позицію України на переговорах у нормандському форматі, які мають розпочатися у понеділок. Провина Російської Федерації у тому, що її дії призвели до початку війни, яка триває вже п'ятий рік, очевидна. Тобто Росія має вжити кроків до того, щоб розв'язати цю ситуацію”, – зазначив дипломат.

 

Він підкреслив, що вперше за три роки лідери нормандської четвірки проводитимуть зустріч, і, за його словами, це є можливістю для Росії погодитися вивести свої війська та повернути окуповану частину Донбасу під контроль України.

 

"На переговорах у понеділок президент Зеленський матиме нашу потужну підтримку”, – запевнив Тейлор.

 

Нагадаємо, "нормандський формат" – це зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії щодо вирішення збройного конфлікту на Сході України. Саміт відбудеться 9 грудня в Парижі.

 

Володимир Зеленський заявив, що на "нормандській зустрічі" порушить питання про конкретні терміни деокупації Донбасу, повернення заручників, вирішення безпекової ситуації та місцеві вибори.