Театри “ЛНР” і “ДНР” діють подібно до театрів України в часи гітлерівської окупації – театрознавець

Культура
9 Липня 2021, 15:48

Переважання вистав розважального характеру в репертуарі театрів так званих "ЛНР" і "ДНР" є логічним і по суті нагадує театральне життя України під час гітлерівської окупації. Таку думку у коментарі Тижню висловив театразнавець, журналіст Віталій Жежера.

 

"Значна кількість комедій, різноманітних шоу на окупованих територіях є по-своєму логічною. До речі, свого часу подібної установки дотримувалася гітлерівська адміністрація на окупованих територіях України. Тут театрів було дуже багато, і установка була одна: грайте класику, водевілі і всі інші розважальні жанри і в ніякому разі не ставте актуальну драматургію, тобто в даному випадку – воєнну. І навіть антирадянський матеріал німці не дзволяли ставити, аби не викликати зайвих розумових "розправ" серед публіки", – розповів  театрознавець.

 

Читайте також: Кріпосний театр. Що показують на підмостках "ЛНР" та "ДНР"

 

Крім того, Жежера зазначив, що для уявлень російських окупантів і для їхніх “ісконних ценностєй совецткого чєловєка” цілком вистачає декількох вистав про Другу світову війну. Пропаганду ж принципів "русского міра" окупанти активно спрямовують на дитячу аудиторію через казки і притчі, що є частиною їхньої освітньої політики.