Таунсенд: Кібератаки з Росії здійснюють різні групи «чорних хакерів», координовані ФСБ і ГРУ

10 Серпня 2018, 11:00

Безпосередніми виконавцями хакерських атак є не військові підрозділи, як вважають деякі іноземні експерти та медіа. Їх здійснюють різні групи «чорних хакерів», координовані російськими ФСБ і ГРУ. Про це Тижню розповів спікер Українського кіберальянсу Шон Таунсенд.

 

При цьому ФСБ, припустив він, безпосередньо керує атаками, а ГРУ вже використовує здобуту таким чином інформацію.

 

І незважаючи на американські санкції, ці спецслужби, на думку Таунсенда, вже не можуть зупинитися і змушені й далі збирати розвіддані за допомогою низькотехнологічних інструментів на кшталт фішингу (як у випадку зламу швейцарської лабораторії).

 

«Я впевнений, що в РФ немає змістовної та довготривалої політики щодо військового застосування комп’ютерних технологій», — зауважив він.

 

Крім того, на його думку, значно змінилося ставлення до дій Росії. Раніше просування власних інтересів Кремля з допомогою пропаганди, дезінформації та численних ботів сприймалося радше як інформаційний шум, своєрідна вимушена плата за ведення справ із РФ. А тепер після низки атак на енергетичні об’єкти й втручання у вибори це розцінюється як воєнні дії, принаймні у тих випадках, коли доведено, що за атаками стоїть РФ не як група хакерів, а як держава.

 

Як зазначив Таунсенд, доки російські політики та пропагандисти поширюють брехню, страх і невпевненість, у Сенаті США вже готується відповідь — Акт 2018 року про захист американської безпеки від кремлівської агресії, яким передбачено значне посилення санкцій, захист критичної інфраструктури, виборчого процесу, зміцнення НАТО тощо. Якщо раніше світ був готовий не помічати надзвичайно агресивних дій Кремля, то тепер, коли РФ, на її думку, мінімізувала активність, навіть така «мінімальна» активність вважається ворожою.

 

«І далі терпіти зухвалість та безкарність Кремля ніхто не буде», — резюмував спікер Українського кіберальянсу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»