Тарута: іноземці не виправдали сподівань у великому бізнесі, щодо Кабміну теж є сумніви

3 Грудня 2014, 11:45

Іноземні фахівці, які працювали у великому бізнесі, не виправдали сподівань. Щодо їх роботи у Кабінеті міністрів також є сумніви. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив позафракційний депутат, екс-голова Донецької ОДА Сергій Тарута.

"Експерименти, які проводив великий бізнес, закінчилися невдало. І ніде західні, дуже дорогі менеджери не прижилися, не дали тої ефективності, яку від них очікували. Цим перехворіли групи Інтерпайп, Метінвест, Криворіжсталь – ніде не було позитивного результату. Як на мене, сьогодні не час такі експерименти ставити", – переконаний Тарута.

На думку депутата, іноземці краще б себе показали на посадах радників.

"Думаю, варто придивитися до досвіду радників президента в США. У нього по три радника з кожного напрямку роботи, з протилежними думками. І в процесі роботи вони виробляють спільне рішення. Це, як на мене, хороша робота. Не може бути вундеркіндів-міністрів. Міністр, в першу чергу, хороший організатор. Він повинен мати хорошу команду, а це велика проблема", – зауважив Тарута.

"Формування групи радників було б непогано. З іншого боку, у нас в Україні є хибна практика – не прислухатися до них", – додав він.

"Тож є сумніви щодо іноземців, за винятком Яресько (Наталія Яресько – міністр фінансів). Вона більше українка, ніж іноземець. Вона повністю інтегрована. Я з нею зустрічався двічі – справила дуже хороше враження і величезне знання самої проблеми", – зазначив екс-очільник ОДА.

Більше думок депутатів щодо призначення міністрами іноземців читайте тут.

Як відомо, 2 грудня Верховна Рада призначила новий Кабінет міністрів, у складі якого – троє іноземців.

Так, Міністерство економічного розвитку і торгівлі очолив литовець Айварас Абрамавичус, новим міністром охорони здоров'я призначили грузина Олександра Квіташвілі, а міністром фінансів – колишню громадянку США Наталію Яресько.