Тарасюк: вдавшись до демаршу, партія влади розписалася в своїй немічності

14 Червня 2012, 18:25

«По-перше, дивує сама природа цього демаршу, в якому вживається термін про зловживання. Я висловлю думку колег з Європарламенту, для яких поведінка членів делегації від Партії регіонів була, м’яко кажучи, дивною. Про це вони говорили», – сказав Тарасюк.

Депутат вважає, що ситуація, яка склалася на засіданні Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС сьогодні в Страсбурзі, була звичною для таких заходів, коли сторони намагаються дійти компромісу, однак якщо немає згоди більшості, то запропоновані пропозиції відхиляються.

«Так вийшло, що партнери з Партії регіонів про слово «компроміс» забули. Для них має значення лише все те, що вони хочуть», – зауважив Тарасюк.

«Вдавшись до цього демаршу, партія влади розписалася в своїй немічності, недолугості і нездатності працювати з міжнародними партнерами», – переконаний він.

При цьому співголова Комітету парламентського співробітництва зазначив, що вважає збалансованим текст підсумкової заяви.

Тарасюк також наголосив, що і він, як співголова Комітету, і представники європейської делегації прагнули знайти компроміс.

«Непоступлива і непрофесійна позиція Леоніда Кожари (депутата від Партії регіонів – Ред.) не дала можливості досягнути компромісу, на який я й інші члени парламенту готові були піти», – підкреслив Тарасюк.

Нагадаємо, представники парламентської більшості української частини делегації Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС (Леонід Кожара, Анатолій Кінах, Ірина Бережна, Максим Луцький, Олег Надоша) залишили засідання комітету на знак протесту проти дій голови української частини делегації Бориса Тарасюка при голосуванні за підсумкову заяву і рекомендації комітету сьогодні в Страсбурзі.

За їхніми словами, голова української частини делегації «грубо проігнорував вимогу членів делегації не включати до тексту заключної заяви положення, що порушують європейські стандарти і принципи верховенства права, зокрема, невтручання в діяльність судової системи влади і тиску на суд».

Голосування проводив співголова Комітету, польський депутат Європарламенту Павел Коваль.