«Україна не дотримується графіку плану дій щодо лібералізації візового режиму з країнами ЄС. У нас виникла заборгованість із прийняття деяких законодавчих та нормативних актів. Зокрема, це стосується паспортів із біометричними даними, а також деяких інших питань. Тобто, як швидко українська сторона впорається із цим завданням, так швидко можна говорити про перспективи безвізового режиму», – сказав він.
За словами Тарасюка, політична ситуація в Україні не сприяє тому, щоб пришвидшити запроваджування безвізового режиму з ЄС. На думку політика, нині цей процес може тільки затягуватися.
«Якби не політична складова, то, на мою думку, впродовж 1,5-2 років цілком можна було би сподіватися на безвізовий режим», – сказав він.
В той же час, на його думку, тиск на Україну з боку ЄС не зашкодить простим українцям в отриманні віз.
«Думаю, що ЄС не піде на те, щоби втягувати в суперечку з українською владою українських громадян. Я маю підстави стверджувати, що швидше за все ЄС не буде поширювати свої можливі санкції по відношенню до української влади на суспільство. Слід очікувати, що ЄС надалі буде займати конструктивну позицію в питанні лібералізації візового режиму для громадян паралельно із можливим запровадженням більш жорстких умов по відношенню до представників української влади чи бізнесу, які причетні до порушень демократії і прав людини в Україні», – сказав депутат.
Нагадаємо, Борис Тарасюк радить не чекати спільної позиції ЄС щодо Євро-2012.
Як повідомлялося раніше, 12 березня уряд Хорватії в четвертий раз скасував візовий режим на період літнього сезону для громадян України, Азербайджану, Казахстану та Росії. Про готовність видавати візи під час Євро-2012 за спрощеною процедурою заявляла Польща.