«Я вважаю, що при максимальному залученні міліції потрібно, щоб ця справа знаходилася на контролі і у веденні Генеральної прокуратури», – сказав депутат в середу, коментуючи інформацію про направлення на дорозслідування справи про загибель його батька.
Чорновіл повідомив, що в середу зустрінеться з генеральним прокурором Віктором Пшонкою, оскільки хоче «з'ясувати для себе деякі речі у цій справі».
«По-друге, справа Генеральною прокуратурою не закривалася, воно у виробництві Генеральної прокуратури. У мене виникає питання: чому відбувається направлення на дорозслідування з Генеральної прокуратури в міліцію»?, – запитує Тарас Чорновіл.
Він також нагадав, що в 2005 році, коли приймалося рішення про відновлення розслідування у цій справі, були докладені "титанічні зусилля", щоб воно перейшло від міліції в Генпрокуратуру. За його словами, якщо йдеться про залучення співробітників міліції, щоб вони проводили слідчі дії у розслідуванні цієї справи, то у такому разі проблем не виникає.
При цьому Чорновіл уточнив, що весь цей час справа знаходилася у виробництві слідчого Генпрокуратури, тому і виникає питання, яка була доцільність у направленні справи на дорозслідування.
«Справу можна розслідувати. По ній необхідно провести слідчі дії, про які я зараз не хочу повідомляти, оскільки у мене є домовленість із слідчим про те, що я не виноситиму інформацію у цій справі, але провівши такі слідчі дії можна завершити матеріальну частину справи. А після цього, оскільки почали сьогодні слідчі дії проти Леоніда Кучми у іншій справі, я думаю, що можуть бути зачеплені і ряд осіб з його найближчого оточення тодішнього, і справа може бути зрушена і в питанні, хто давав замовлення», – відмітив Чорновіл.
«Для цього не вистачало тільки одного моменту – політичної волі», – підкреслив він. «Я розумію, що сьогодні є можливість провести допити і отримати необхідну інформацію, але ще раз хочу підкреслити, що це питання політичної волі», – додав депутат.
Відповідаючи на питання, чи зв'язує він рішення Генпрокуратури направити на дорозслідування кримінальну справу про загибель В. Чорновола з тим, що Генпрокуратура порушила справу проти другого президента України Леоніда Кучми, Чорновіл сказав «Я думаю, що активізація справи В'ячеслава Чорновола у зв'язку з відкриттям справи проти Кучми не пов'язані. Тут є опосередкований зв'язок, оскільки зникають табу стосовно окремих осіб».
В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Києвом, коли його автомобіль зіткнувся на шосе з "КамАЗом" з причепом, який розвертався. Загинув також водій політика Євген Павлов, постраждав прес-секретар.
Нагадаємо, 23 березня екс-президент Леонід Кучма відвідав Генеральну прокуратуру у справі щодо вбивства журналіста Герогія Гонгадзе.