Тарас Чмут: “Для скасування призову з 2023 року немає жодних передумов і потреби”

Безпека
21 Липня 2021, 18:05

Така можливість розглядається у зв’язку з прийняттям Верховною Радою Закону "Про основи національного спротиву". На думку Корнієнка, це також пов’язано з рухом України до членства у НАТО.

 

Читайте також: Федір Веніславський: “Ми фактично дали зелене світло на створення в наступному році повноцінної системи територіальної оборони”

 

"З прийняттям законопроєкту про національний супротив в цілому поступово це все буде втілюватися. Базові зміни – це питання декількох років. Може, в наступному році якісь речі ми встигнемо зробити. До кінця каденції маємо встигнути в цілому", – сказав Корнієнко, додавши, що відміна призову можлива вже з 2023 року.

 

У коментарі Тижню головний редактор порталу mil.in.ua та голова правління ГО "Український мілітарний центр" Тарас Чмут зазначив, що скасування обов'язкового призову немає жодних передумов, першопричин і потреби. "Чи це фізично можливо? Так, це можливо. Чи це буде здійснено? Думаю, що ні. Чисельність Збройних Сил України близько 250 тис. осіб. З них строковики виконують функції забезпечення, обслуговування, охорони в більшості тилових частин. Цю роботу замість них має хтось виконувати. Контрактники на цих посадах – це значне здорожчання всього процесу. Плюс Корнієнко щось говорив про стандарти НАТО, але немає жодного стандарту НАТО, який регламентує строкову чи контрактну службу. Це простий примітивний популізм недалеких політиканів, які навіть не можуть розібратися, про що говорять. Чи не в половини країн НАТО є строкова служба, особливо в тих, які або знаходяться в стані збройних конфліктів, або потенційно допускають їхнє можливе виникнення в найближчий період", – зазначив Тарас Чмут.