«Танки ніколи не заходять першими: спочатку йдуть балет, Булгаков і Чайковський». Досвідчений військовий з позивним Рой розповідає про свій погляд на війну

19 Липня 2022, 17:49

На новому відео проєкту «Український свідок», військовий із позивним Рой. До війни він був журналістом. В 2014 році пішов на фронт: якийсь час волонтерив, потім був бійцем добробату. Приймав участь у обороні Савур-Могили. Наразі в ЗСУ займається аеророзвідкою. «Виявили, навели, відкорегували», – розповідає чоловік.

За його словами, до вторгнення він почав готуватись в грудні 2021 року – разом з іншими ветеранами АТО, з якими вони збирали «дрімтім». Але ніхто з них не думав, що війна буде аж настільки масштабною: гадали, що росіяни просто посилять бойові дії в ОРДЛО. Можливо, вдарять по Маріуполю.

«Я всім казав, що війни не станеться. Треба бути несповна розуму, щоб із 200-тисячним військом напасти на 42-мільйонну державу, – каже Рой. – Росія втратила дуже багато небоєздатних військ під Києвом, Черніговом і Харковом. Зокрема на Київському напрямку їхня тактика була дуже простою: йшли прямо, «в лоб», і мріяли заїхати прямо в столицю. Це нагадувало марш, але наслідки цієї ходи ми вже всі давним-давно побачили».

Про не надто логічні дії російської армії і її керівництва чоловік каже так: «Вже ні для кого не секрет, що російська армія під Києвом зазнала поразки. Вони не пішли самі: ЗСУ вибило їх звідти, і росіяни відступали з великими втратами. Але нам, українцям, не потрібно намагатись їх зрозуміти: наступ на столицю був придуманий для російської аудиторії, нехай тамошня влада сама і пояснює своїм громадянам чому так сталося».

А от що російська армія вміє краще за українську, так це окопуватись: «В добре замаскованому бліндажі – не більше 2-3 людей… Окопуються дуже грамотно, як по методичці».

Рой — не тільки військовий із значним досвідом. В нього є бекграунд історика: хлопець керує родинним книжковим видавництвом «Український пріоритет», яке спеціалізується на історичній літературі. «Ми, українці, не повинні займатись українізацією. Це тупо», — каже чоловік. «Ми повинні дерусифікуватись. Бо танки ніколи не заходять першими: спочатку йдуть балет, булгаков і чайковський. Потім російська мова. А вже за ними — заходять танки». Детально дивіться його історію на відео:

 

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожа техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, нам на пошту materials.uw@gmail.com