Таліби вбили брата президента Афганістану

12 Липня 2011, 13:30

Відповідальність за вбивство узяв на себе рух "Талібан".

У поширеній сьогодні заяві представник талібів Юсуф Ахмаді розцінив теракт як "свій найбільший успіх" з початку весняного наступу на позиції урядових військ та "іноземних інтервентів", що підтримують їх .

Факт загибелі брата афганського президента, який займав пост глави провінційної ради Кандагара і вважався одним з найвпливовіших і найбагатших людей на півдні країни, офіційно підтверджено в Кабулі.

Як зазначає ВВС, цей політик викликав суперечливі почуття в Афганістані, розглядався багатьма як захисник прав пуштунів. Крім того, критики називали Ахмада Валі Карзая польовим командиром, який загруз у корупції.

На нього відбулося вже кілька замахів, останній з яких був у 2009 році.

У жовтні 2009 року американська газета New York Times написала, що ЦРУ протягом дев'яти років перераховувала гроші Ахмаду Валі Карзаю. За твердженням видання, за ці гроші підконтрольні йому збройні формування проводили рейди на позиції талібів поблизу Кандагара.

Брат Хаміда Карзая завжди заперечував усі звинувачення в незаконній діяльності, у тому числі й участь в контрабанді наркотиків. "Я – не наркодилер, ніколи ним не був, і ніколи ним не буду. Я – жертва брудної політики", – говорив Ахмад Карзай.

Нагадаємо, свою військову місію в Афганістані завершує Канада. Вона виведе з країни 2 850 солдатів.