Тактика Китаю спрямована на підкорення Тайваню шляхом виснаження – звіт

Світ
9 Листопада 2021, 15:09

Міноборони Тайваню заявило, що Китай представляє "серйозну" військову загрозу острову, так як збройні сили Китаю здатні заблокувати ключові гавані та аеропорти Тайваню. Про це повідомляє Reuters.

"Китай ніколи не відмовлявся від використання сили, щоб отримати контроль над демократичним Тайванем. Він продовжує збільшувати військову активність навколо острова, включаючи неодноразові польоти військових літаків у зону протиповітряної оборони острова." – йдеться у звіті Міністерства оборони Тайваню.

Також у звіті наголосили, що Народно-визвольна армія Китаю має на меті завершити модернізацію своїх сил до 2035 року, щоб "отримати перевагу в можливих операціях проти Тайваню, що створює серйозний виклик для національної безпеки острова". 

За словами військових аналітиків, така тактика Китаю спрямована на підкорення Тайваню шляхом виснаження.

Читайте такожХаритонов: "Україна та Тайвань могли б давно об’єднатися у надефективний альянс"

"Наразі НВАК здатна здійснювати локальну спільну блокаду наших важливих гавань, аеропортів і маршрутів вихідних польотів, щоб відрізати наші повітряні та морські лінії зв'язку та впливати на постачання наших військових та матеріально-технічних ресурсів", – додали в Міноборони Тайваню.

У свою чергу, Міністерство оборони Китаю ухиляється від коментарів про Тайвань.

Нагадаємо, Китай претендує на Тайвань як на свою територію, яку за необхідності можна захопити силою. Президентка Тайваню Цай Ін-вень на таку позицію Китаю заявляє, що Тайвань є суверенною країною, яка захищатиме свою свободу та демократію. Тайвань – частково визнана держава, яка раніше виступала представником Китаю у міжнародних організаціях. Така ситуація існувала до міжнародного визнання комуністичної влади в Китаї.

Цай пріоритезувала зміцнення оборони Тайваню, пообіцявши виробляти більше зброї на внутрішньому ринку, включаючи підводні човни, і збільшити поставки обладнання зі Сполучених Штатів (найважливішого постачальника зброї для острова).

Додамо, що лише 4 жовтня Міністерство оборони Тайваню зафіксувало щонайменше 56 китайських військових літаків за годину після того, як США закликали Пекін припинити "провокаційну" діяльність.

Читайте також: Чому Східна Європа будує альянс із Тайбеєм, а не з Пекіном

Загалом протягом жовтня Китай порушив повітряний простір Тайваню 150 разів. У вересні вторгнення було зафіксоване 117 разів.

"Його залякувальна поведінка не тільки споживає нашу бойову міць і похитує нашу віру і моральний дух, але також намагається змінити або кинути виклик статус-кво в Тайванській протоці, щоб в кінцевому підсумку досягти своєї мети "захопити Тайвань без бою", – додали в міністерстві. .

Щоб протистояти спробам Китаю "швидко захопити Тайвань, заперечуючи іноземне втручання", міністерство пообіцяло поглибити свої зусилля з "асиметричної війни", щоб зробити будь-яку атаку якомога болючішою і важкою для Китаю. Це включає в себе точні удари ракетами великої дальності по цілях у Китаї та розгортання прибережних мінних полів.