«Таке враження, що російська сторона вичікує». Відбулося перше в цьому році засідання Тристоронньої контактної групи

Політика
26 Січня 2022, 18:13

У середу, 26 січня, відбулося перше у 2022-му засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Воно відбулося на тлі очікування зустрічі радників лідерів країн Нормандської четвірки у Парижі сьогодні ж та інформації про накопичення російських військ на українських кордонах протягом останніх двох місяців.

За словами опитаних Тижнем представників української делегації, жодних змін або проривів зустріч не принесла. Українську делегацію під час сьогоднішньої зустрічі очолив Олександр Мережко, нардеп та голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики.

«Суттєвих зрушень не відбулось. Сьогодні з самого початку був присутній Боріс Гризлов (глава російської делегації у ТКГ, а з 14 січня посол Росії у Білорусі – Ред.). Я думаю, що на подальші консультації в ТКГ вплине результат сьогоднішньої зустрічі політичних радників президентів в Нормандському форматі. Таке враження, що російська сторона вичікує», – зазначив Мережко.

Схожу оцінку зустрічі дав інший представник України у групі Денис Казанський: «Нічого не змінилося. Пройшло у звичному режимі. Доволі спокійно, без якихось ексцесів. Просто звичайне прохідне засідання».

Він додав, що про якісь конкретні домовленості казати не доводиться.

Згодом опублікували офіційну заяву української делегації.

 

Зазначимо, що останнє засідання в рамках ТКГ відбулося торік, 22 грудня. Після того Україна запропонувала провести позачергове засідання 29 грудня. Причиною назвали почастішання випадків порушення режиму припинення вогню на Донбасі. Однак Росія відкинула цю пропозицію.

25 січня низка медіа опублікували новину, що під час консультацій радників лідерів Нормандського формату – України, Франції, Німеччини та Росії – «хочуть визначити дату, коли Україна проведе переговори з сепаратистами про особливий статус Донбасу». Однак Тиждень уточнив, що йдеться про переговори в рамках ТКГ.

Читайте також: «Переговори з сепаратистами». У новині, яка вночі наробила чимало галасу в Україні, не вказали, що йдеться про ТКГ

Сьогодні, 26 січня, відбувається вказана зустріч радників лідерів Нормандського формату. Станом на момент публікації сторони ще не вийшли на брифінг до преси.

На тлі всіх цих подій сьогодні ж у Росії низка політиків «звернулися до керівництва країни з проханням почати постачання військової продукції самопроголошеним «ДНР» та «ЛНР». Зокрема, з такими заявами виступили глава фракції «Единая Россия» в Держдумі Владімір Васільєв та перший віце-спікер Ради Федерації Андрей Турчак.

Читайте також: «Передчасно та занадто обережно». Що відомо про зростання російської агресії та як на це реагує Захід

Конкретну дату наступної зустрічі сторін у ТКГ не визначили. Зазвичай, засідання відбуваються раз на два тижні.