Так звані “ЛНР” та “ДНР” хотіли б, аби Україна домовилась із ними про постачання вугілля. Це лише маніпуляція, кажуть у ТКГ

Економіка
11 Листопада 2021, 18:02

Представники України в економічній підгрупі ТКГ повідомили про поширення фейкової новини щодо буцімто пропозиції від ТКГ на засіданні 9 листопада постачати вугілля та електроенергію із комерційною метою із непідконтрольних територій Донбасу. Як зазначили у ТКГ, представники лише “вказали російській стороні на перспективи погіршення соціально-економічної ситуації як на підконтрольній території Луганської області, так і на тимчасово окупованій”.

Про такі наміри ТКГ повідомила прессекретарка “делегації “ЛНР” у Тристоронній  контактній групі Марія Ковшар. Її слова наводить проросійське пропагандистське видання “Страна.ua” з посиланням на “РІА новини”. Ймовірною причиною назвали зупинку постачання енергетичного вугілля на Луганську ТЕС, яка живить “Попаснянський районний водоканал” (постачає воду для громадян на тимчасово окупованих територіях).

Читайте також: У ТКГ вважають, що чергове загострення на Донбасі – наслідок недавнього візиту Зеленського до США​

Представниця української делегації в соціально-економічній підгрупі ТКГ Вікторія Страхова у коментарі Тижню пояснила, що такі заяви потрібні так званим “республікам”, тому що вони поширюють неправдиву інформацію та маніпулюють інформацією про квоти на вугілля:

“Це була не заява ТКГ. Так звані “ЛНР” та “ДНР” хотіли б так вважати. Ми говорили про те, щоб Російська Федерація надала квоти на листопад та грудень щодо імпорту російського вугілля з Ростову, Обухівська (шахта в РФ) на Городній (станція у місті Щастя), це ніякого стосунку до непідконтрольних районів Луганської області не має. Вони маніпулюють, адже хотіли б [аби було так], але є рішення РНБО, яке забороняє нам будь-які господарські відносини з непідконтрольними територіями і вони це чудово розуміють.

Я розумію, що їм це не подобається, але це їхні проблеми. Моя проблема – це забезпечення вугіллям підконтрольних територій, а енергією, яку виробляють з цього вугілля – Попаснянський районний водоканал, який качає воду на непідконтрольну територію. Відповідно до Женевської конвенції, Україна зобов’язана постачати воду на непідконтрольну територію навіть попри агресію”, – пояснила Вікторія Страхова.