Таємниць навколо смерті одного з творців RT Лєсіна більшає – NYT

12 Березня 2016, 11:57

Таємниць навколо смерті одного з творців RT Міхаїла Лєсіна і розслідування його статків більшає. Про це йдеться у статті Ніколаса Фандоса і Стіва Лі Майєрса у The New York Times.

У липні 2014 року сенатор-республіканець Міссісіпі Роджер Вікер надсилав до Департаменту юстиції США прохання про розслідування статків Міхаїла Лєсіна, екс-міністра друку Росії та радника Владіміра Путіна, у межах Закону про боротьбу з практикою корупції за кордоном. Питання викликали нерухомість Лєсіна у Європі, на Британських Віргінських островах, а також в Лос-Анджелесі, де він володів майном на $28 млн.

Крім того, сенатор написав, що підставою для розслідування мають служити також близькі стосунки Лєсіна з російськими особами, на яких накладено санкції, зокрема Юрієм Ковальчуком, який є основним акціонером банку «Россия».

«Той факт, що російський державний службовець зміг накопичити значні кошти, необхідні для придбання і утримання усіх цих активів у Європі та США піднімає серйозні питання», – написав у листі Вікер.

Лєсін звинувачення відкидав. Російському Frobes він пояснив, що нерухомість належить його дітям, а звинувачення Вікера назвав наклепом, передають автори New York Times.

Розслідування в результаті заяви Вікера, стверджують журналісти, на той час не проводилося і в найближчі дні після смерті Лєсіна ані поліція, ані федеральна служба розслідувань не виявляли особливого занепокоєння. Один із представників правоохоронних органів повідомив, що очевидних ознак зламу замка на дверях його кімнати чи того, що там відбулося щось незвичайне, не було. Однак він додав, що на записах камер спостереження видно, що Лєсін виглядав розтріпаним, коли повертався до номера.

59-річного Міхаїла Лєсіна знайшли мертвим у номері готелю у Вашингтоні вночі 4 листопада 2015 року. Російські ЗМІ розповіли, що смерть настала в результаті серцевого нападу. Однак на днях стали відомі результати розтину тіла: 10 березня американська судмедекспертиза виявила, що смерть настала в результаті тупих силових травм голови, а також шиї, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок. Американська судмедекспертиза і поліція поки не кваліфікувала його смерть як злочинний акт, але у США більше не вважають, що вона настала внаслідок природних обставин.

Версій про те, чому колишній голова «Газпром-Медиа-Холдинг» після відставки (можливо, вимушеної) на початку січня 2015 року поїхав з Росії до США, було багато. Хтось вважає, що у нього був конфлікт з близьким соратником Путіна Юрієм Ковальчуком. Хтось – що це було свого роду добровільне заслання, поширене серед міністрів і бізнесменів, які колись були у фаворі в Кремлі. За словами авторки книги «Путінська клептократія» Керен Давіші, з огляду на тісні зв’язки Лєсіна з Кремлем і формальний та неформальний вплив на медіа у Росії його втеча у США – не зовсім типовий випадок, адже «він знав більше ніж більшість про темний центр системи».