Табачнику виставлять рахунок за хабарництво в вишах

9 Березня 2011, 17:51

Акцію «Табачник, сплати за рахунками!» 11 березня о 13:00 проведуть студенти в рамках кампанії «ПроТабачений рік» до річниці перебування Дмитра Табачника на посаді міністра освіти.

За інформацією організації, молодь вимагатиме від Табачника відшкодування за ріст хабарництва в університетах, спричинене обмеженням ЗНО, неодноразові спроби підняти плату за навчання, переписування історії на догоду Росії, підтримку міністерством ідеї скасування стипендій тощо.

Під час акції також планується запис відеозвернення до президента Віктора Януковича з вимогою зняти Дмитра Табачника з посади міністра.

Як повідомляє ZAXID.NET, цього ж дня студенти Львова встановлять міністру меморіальну дошку на один із закладів освіти. Акція розпочнеться о 11:30 на площі перед університетом ім. І.Франка презентацією меморіальної дошки та привітальним словом студентів Дмитру Табачнику. Продовженням буде встановлення дошки на фасаді одного із закладів освіти у Львові.

Нагадаємо, АнтиТабачна кампанія є всеукраїнською молодіжною ініціативою, яка розпочалася 11 березня 2010 року.

Зокрема, 4 березня понад 300 студентів зібралися біля будівлі Верховної Ради у Києві, де виступає під час години запитань до уряду міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. 

28 лютого, близько 300 студентів пікетували будівлю комітетів Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення закону про вищу освіту.

Раніше Міністерство освіти заявляло, що цього року на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти в порівнянні з 2010 роком. Пізніше Табачник зазначав, що скорочення стосуватиметься тільки непопулярних на ринку праці спеціальностей.

Окрім цього, студенти скаржилися на невиплату стипендій. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту обіцяло повністю розрахуватися з ними до кінця першого кварталу 2011 року.