Відставку прем’єра Миколи Азарова відкладено до вищої точки кипіння у суспільстві. Про це пише Олексій Мустафін у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».
Як зазначає автор, президент Віктор Янукович міг оголосити про відставку Азарова ще 7 квітня у своєму посланні парламенту.
«Причому цього разу навіть сам Микола Янович (Азаров), схоже, був не проти. У всякому разі, попередив про майбутню відставку своє оточення. І навіть запасний аеродром підготував. Куди скромніша, до речі, посада голови Нацбанку, яку йому нібито обіцяли у минулому році», — йдеться у статті.
Проте Янукович вирішив інакше. «Посвячені, щоправда, шепотілися, що відставку відклали на місяць і після травневих свят (Азарова) точно звільнять. Але виявилося, що відбій пролунав надовго. І не тільки щодо Азарова. Весь економічний блок не збираються чіпати щонайменше до вересня. Недоторканними залишаються і віце-прем'єри — як мінімум Андрій Клюєв, Борис Колесніков і Юрій Бойко», — пише автор статті.
Окрім того, після свят можливі ще кілька відставок в уряді, на які українці можуть взагалі не звернути уваги. Так, Ганна Герман може зайняти посаду міністра культури замість Михайла Кулиняка, а Віктор Тихонов — залишити пост віце-прем'єра.
Цілком імовірна також заміна керівників МОЗу і Міноборони — Іллі Ємця та Михайла Єжеля, однак тут не визначилися з наступниками.
«Зазвичай уряд відправляють у відставку тоді, коли проведено найболючіші заходи, необхідні для здійснення реформ. Щоб відповідальність за погіршення життя взяли на себе відставники, а плодами їхньої діяльності скористалися ті, хто залишиться при владі (у нашому випадку — президент). Але в тому-то й річ, що ніякі глибинні, якісні реформи за рік так і не було розпочато. А „погіршення життя вже сьогодні“ — це не ціна модернізації, а скоріше підсумок бездіяльності влади. І критична — з точки зору суспільної довіри — точка насправді все ще попереду. Викидати найбільший козир у цих умовах просто необачно. Потрібно жертвувати кимось менш значущим», — відзначає автор.
«Втім, навіть ті, хто наполегливо рекомендують провести хоча б косметичні перестановки, розуміють, що мова йде в основному про демонстрацію. Імітації діяльності. Здатної навіть політично стурбовану публіку зацікавити хіба що в разі звільнення Табачника. Про решту, мабуть, і не згадають. Бо від зміни табличок на міністерських кабінетах ніхто насправді не чекає ніяких принципових змін. Ніхто змін, взагалі-то, і не обіцяє», — резюмує автор статті.
Як відомо, 4 квітня президент Віктор Янукович підписав укази про скорочення апарату Адміністрації Президента та Ради національної безпеки та оборони. За його словами, згідно з указами «Про питання Адміністрації Президента» і «Про питання апарату РНБО», змінено й оптимізовано структуру цих інституцій. Сумарно скорочено штат з 740 осіб до 604 осіб.
Ганна Герман опинилася серед "скорочених" заступників голови Адміністрації Президента (АП). Однак в той же день вона була призначена радником президента – керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань АП.