Табачник запевняє, що не пропонував підвищити плату за навчання у вишах

7 Лютого 2011, 08:32

«Закон (Про вищу освіту) у проекті міністерства не передбачає, і це повинні знати всі студенти, підвищення оплати за навчання», – сказав міністр.

Зі слів Табачника, у разі підтримки Верховною Радою законодавчих пропозицій міністерства, плата за навчання у ВНЗ навпаки може зменшитися за рахунок об’єднання навчальних закладів, що спричинить зниження адміністративних видатків.

Також, зі слів міністра, розроблювальний законопроект передбачає значне розширення автономії ВНЗ та ряд інших положень, які будуть сприяти наближенню української вищої освіти до світових стандартів.

При цьому він зазначив, що критика законопроекту, розроблювального міністерством, є необґрунтованою хоча б з тієї причини, що робота над ним ще не завершена й ніхто з опонентів не може знати змісти остаточної редакції цього документа.

Водночас, на думку міністра, наявність декількох варіантів нової редакції закону «Про вищу освіту», запропонованих депутатами, свідчить про необхідність змін у сфері вищої освіти.

Табачник вважає, що наявність різного бачення проблематики й різних законодавчих пропозицій щодо чутливих питань є нормальною практикою в цивілізованому суспільстві.

При цьому він зазначив, що пропоновані депутатами Ради редакції закону «Про вищу освіту», зокрема законопроект депутата Юрія Мірошниченка (фракція Партії регіонів) містять ряд недоліків.

Нагадаємо, українські студентські профспілки провели біля Верховної Ради акції протесту проти законопроекту про вищу освіту.  Зокрема, студенти вимагали скасувати постанову про скорочення в 2011 році навчання за рахунок держбюджету на 42%, підвищити студентські стипендії до прожиткового мінімуму, підвищити зарплату викладачам, надати реальну автономію вищим навчальним закладам.

На думку учасників акції, новий законопроект “Про вищу освіту”
робить неможливим чесний вступ у ВНЗ і знищує право на безкоштовну освіту в
Україні. Зокрема, відповідно до документу, плата за навчання для студентів-контрактників
може збільшуватися щорічно.