"Провокує той, хто платить гроші – іноземні фонди", – цитує Табачника ЛІГАБізнесІнформ. Він не уточнив, про які саме фонди йде мова.
Табачник підкреслив, що в допрацьованому законопроекті враховані усі ключові пропозиції студентських організацій. Це, за його словами, і незмінна плата за увесь період навчання, гарантування державою стипендій на рівні прожиткового мінімуму, гарантування державою можливості навчання за кордоном, введення європейських рівнів освіти, збереження держзамовлення на рівні 51%, а також вільний вибір учбових дисциплін у рамках освітніх планів.
"Провокують ті, ви побачите, скільки їх буде, хто був у робочій групі (по доопрацюванню законопроекту, – ред.) і відмінно знає, що усе враховано, але вони вийшли з групи і говорять: нас не влаштовує. Люди відпрацьовують гроші, а гроші платять за те, щоб дискредитувати абсолютно очевидні речі", – заявив Табачник.
На його думку, закон про вищу освіту надасть значно більше свободу вищим учбовим закладам. "Якимсь аутсайдерам учбового процесу це може не подобатися, оскільки вони відставатимуть у конкуренції", – вважає він.
Нагадаємо, сьогодні близько 300 студентів взяли участь у студентському бунті проти законопроекту про вищу освіту, який розробило міністерство освіти.
Президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів у червні внести на розгляд Верховної Ради нову редакцію закону про вищу освіту.
При цьому 12 травня перший заступник голови Адміністрації Президента-Представник Президента в Кабміні Ірина Акімова спрогнозувала, що Міносвіти представить проект нової редакції закону про вищу освіту до 26 травня.
Узимку, зокрема, 31 січня й 28 лютого біля будівлі Ради проходили акції протесту студентів проти можливого прийняття нової редакції цього закону.