Табачник розкритикував резолюцію Європарламенту щодо України

28 Жовтня 2011, 22:43

Він зазначив, що резолюція Європарламенту по Україні, прийнята 27 жовтня, «на перший погляд містить суперечливі, або такі, що виглядають навіть як констатації, факти».

«Але, там де стосується фундаментальних цінностей, міждержавних і тривалих відносин, я абсолютно згоден з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком щодо того, що це успіх країни», – уточнив міністр.

«Я думаю, що, безумовно, при прагненні в якесь співтовариство обидві сторони повинні брати на себе двосторонні зобов'язання. Разом з тим не можна не підкреслити, на мій погляд, фундаментальну річ, ось тут можна не погодитися з паном Броком, депутатом від Німеччини, який кілька разів в своєму судженні каже «повинна», з точки зору міжнародного права констатація «повинна» є свого роду оксюмороном або просто абсурдом», – вважає Табачник.

«Мені здається, що резолюція Європейського парламенту, якщо підсумувати, відображає абсолютно різні точки зору різних партій, які є в Європейському парламенті і її не можна вважати однозначною», – заявив міністр.

«Вона дає цілий ряд позитивних сигналів. Якщо говорити про формальні речі важливих, то вона, безумовно, денонсує позицію європейських політиків виконавчої влади, які намагалися в односторонньому порядку відкласти зустріч з українською делегацією», – уточнив він.

Табачник нагадав, що в резолюції чітко зазначено, що зустріч з українською делегацією треба провести до грудня.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович визнає, що Україна має проблеми, названі в резолюції Європейського парламенту від 27 жовтня.

Як відомо, у резолюції щодо України Європарламент засудив обвинувальний вирок колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко як порушення прав людини й зловживання судовою системою для політичного переслідування опозиції, зазначивши, що закон, який був вибірково застосований до Тимошенко, походить ще з радянських часів і не відповідає стандартам ЄС і ООН.

Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.