«Попри політичні інсинуації впродовж 2008-2009 років лише 81,1 % учнів України навчалися українською мовою. А в 2010-2011 навчальному роках ця кількість склала 82,2 % серед всіх учнів загальноосвітніх закладів. При цьому якщо в 2008-2009 роках навчання українською мовою велося у 83% шкіл, то в 2010-2011 – у 85% загальноосвітніх середніх шкіл», – зазначив Табачник.
Окрім цього, міністр стверджує, що загальна кількість шкіл впродовж цього навчального року також зросла.
«За даними комітету статистики, за час роботи уряду під головуванням Тимошенко кількість середніх шкіл зменшилася на 640 одиниць, зокрема, 2009 року під час дії мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, який був впроваджений від 19 грудня 2008 року, було закрито майже 400 загальноосвітніх середніх шкіл…
Впродовж 2010 року рішеннями місцевих органів влади було припинено і закрито 115 середніх навчальних закладів. Звичайно, це багато, тому міністерство неодноразово зверталося до керівників органів самоврядування щодо необхідності чіткого дотримання законодавства з обов’язковим врахуванням думки громадськості», – додав Табачник.
Нагадаємо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.
Як повідомлялось, у Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно з Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання.
Раніше на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту заявило, що школи в Україні закривають через погану демографію.